Daniel Klusek

Jest ślizgawka, powstaną schody

W tym miejscu w ciągu najbliższych kilku miesięcy powstaną schody. Zmieni się też nawierzchnia 
ul. Wczasowej, która zostanie utwardzona. Prace mają Fot. GOOGLE MAPS W tym miejscu w ciągu najbliższych kilku miesięcy powstaną schody. Zmieni się też nawierzchnia 
ul. Wczasowej, która zostanie utwardzona. Prace mają się zakończyć latem
Daniel Klusek

Mieszkańcy chcą mieć wygodne przejście z ul. Wczasowej do Kaszubskiej. Niebawem będą je mieli. Prace mają się rozpocząć w ciągu najbliższych tygodni

Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy ul. Wczasowej na osiedlu Ryczewo. Znajduje się ona między ulicami Sportową a Kaszubską. Aby dostać się na ul. Kaszubską, mieszkańcy pokonują kilkudziesięciometrowy odcinek o sporym nachyleniu. Podczas deszczów droga zamienia się jednak w błotnisty trakt.

- Ten odcinek jest nierówny i czasem boję się, że idąc tamtędy, skręcę nogę - mówi pani Barbara, nasza czytelniczka z osiedla Ryczewo. - Najgorzej jest podczas opadów deszczu. Wówczas droga zamienia się w wodną ślizgawkę. Trudno się wtedy tamtędy chodzi, nie mówiąc już o tym, że buty po takim spacerku nadają się do czyszczenia lub prania. Z tego skrótu korzysta każdego dnia bardzo dużo osób. To wygodne dojście do przystanku autobusowego. Chodzą tędy zarówno dzieci, jak i osoby pracujące oraz starsze.

Tym miejscem zainteresował nas również pan Juliusz, mieszkaniec tej części miasta. - Teraz jest tam ślizgawka. Przydałyby się schody - proponuje nasz czytelnik. Przesyła również zdjęcie, na którym widać, w jakim stanie jest skrót.

Ale to już niebawem ma się zmienić, ponieważ właśnie dzisiaj rozstrzygnięty ma być przetarg na wykonanie tam schodów oraz przebudowę ulicy Wczasowej.

- Ten skrót jest bardzo uczęszczanym przez mieszkańców miejscem, dlatego zostanie uporządkowany. Schody podzielone będą na trzy części i połączone rampami. Wszystko dlatego, że jest tam dosyć duża różnica wysokości terenu, wynosząca około siedem metrów - mówi Jarosław Borecki, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. - Niestety, z powodu różnicy terenu niemożliwe będzie wykonanie podjazdu dla wózków. Jest tam na to po prostu zbyt stromo.

Podczas remontu zmieni się również nawierzchnia ulicy Wczasowej, która zostanie utwardzona. Prace mają się rozpocząć w ciągu kilku tygodni. W połowie wakacji zarówno remont ulicy, jak i będąca częścią tego projektu budowa schodów mają zostać ukończone.

Daniel Klusek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.