Jezioro Wądzyń zamieni się w teren ćwiczeń

Czytaj dalej
Fot. nadesłane/wopr brodnica
Katarzyna Pomianowska

Jezioro Wądzyń zamieni się w teren ćwiczeń

Katarzyna Pomianowska

Wojewódzkie manewry ratownictwa wodnego zostaną zorganizowane w powiecie brodnickim. Chcecie przyjrzeć się im z bliska?

- Specjalistyczne łodzie ratunkowe, motorówki, pontony hybrydowe, skutery wodne to tylko niektóre ze sprzętów ratowniczych jakie będzie można zobaczyć w powiecie brodnickim - mówi Monika Pesta, rzecznik prasowy brodnickiego WOPR.

W sobotę, 21 maja na jeziorze Wądzyń zaplanowano wojewódzkie manewry ratownictwa wodnego. Przyjadą na nie przedstawiciele straży pożarnej, policji, straży rybackiej oraz WOPR z różnych zakątków województwa kujawsko-pomorskiego.

- Już od godz. 11 jednostki będą doskonaliły techniki ratownicze stosowane w ratownictwie wodnym. Zaprezentowane zostaną m.in. akcje ratownicze: podejmowanie osób, które wpadły do wody w wyniku przewrócenia się łodzi, metody pomocy przy użycia sprzętu typu bojki, rzutki ratownicze, liny, skoki ratowników do wody w biegu, wywrotki przy dużych prędkościach. Po południu ratownicy ćwiczyć będą z użyciem min.”banana” i nart wodnych - wylicza rzecznik WOPR. Ćwiczenia potrwają do godz. 19 (przerwa między godz. 15 a 16). - Osoby, które chciałyby zobaczyć zmagania ratowników zapraszamy na Ośrodek Wypoczynkowy na półwyspie w Wądzyniu - zachęca pani Monika.

Organizatorem imprezy jest Brodnicki WOPR na czele z prezesem Maciejem Zielińskim.

Poniżej przybliżamy szczegółowy program manewrów:

godz.10-11 - wodowanie łodzi

godz. 11.30-12 - odprawa

godz. 12 - rozpoczęcie ćwiczeń: pokazy umiejętności sterników motorowodnych, skoki desantowe z łodzi i pontonów, podejmowanie tonących z wody, akcje ratownicze z użyciem sprzętu ratowniczego, pokazy ratownictwa medycznego (na fantomie)

godz. 16 - akcje ratownicze z udziałem: banana, nart wodnych ślizgu

godz. 18 - zakończenie i podsumowanie ćwiczeń oraz ognisko (od godz. 20).

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.