Już na wierzbach rosną gruszki - kto przelicytuje posła Budę? [felieton Sławomira Sowy]

Czytaj dalej
Fot. Szymczak Krzysztof
Sławomir Sowa

Już na wierzbach rosną gruszki - kto przelicytuje posła Budę? [felieton Sławomira Sowy]

Sławomir Sowa

Waldemar Buda, kandydat PiS na prezydenta Łodzi, mocno rozpoczął plebiscyt na obietnice wyborcze. Wytrawne oko przyrodnika amatora dostrzeże więcej gruszek na wierzbie.

Kto dopiero zaczyna, musi licytować wysoko. Waldemar Buda, poseł PiS i kandydat tej partii na prezydenta Łodzi, zbiera podpisy pod projektem wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej. Pomysł nie jest nowy, testują go różne miasta. W obietnicy-projekcie Budy zwraca uwagę co innego.

Po pierwsze, jego obietnica jest nietypowa, gdyż nie jest skierowana do mieszkańców Łodzi, tylko do przyjezdnych. Jak tłumaczy poseł, to taka zachęta, żeby ludzie się przeprowadzali do Łodzi. Można sobie wyobrazić te dialogi: "Ty, słyszałeś? W Łodzi są bezpłatne autobusy! - Serio? No, to się pakujemy!"

Po drugie, poseł wskazuje z czego pokryje koszt wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej - z podatków PIT od tych nowych mieszkańców Łodzi, którzy przyjadą ściągnięci bezpłatnymi autobusami i tramwajami. A jak nie przyjadą? Cóż, chciał człowiek dobrze. Czekamy, kto przebije posła Budę.

Sławomir Sowa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.