Już obowiązuje nowy rozkład jazdy, a tabliczki stare

Już obowiązuje nowy rozkład jazdy, a tabliczki stare

- Od 1 maja obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów, ale w wielu miejscach tabliczki są jeszcze stare - mówi czytelnik.

Pan Włodzimierz codziennie korzysta z komunikacji miejskiej. W czasie majówki zauważył, że nie na wszystkich przystankach są już obowiązujące od 1 maja rozkłady jazdy poszczególnych linii.

- Na przystankowych informatorach przewijały się komunikaty, żeby zapoznać się z informacjami na stronie internetowej ZIM. Nie każdy ma komputer w domu, więc chętnie pójdzie sobie na przystanek i zobaczy, co go czeka. I co? 1 maja jechałem rowerem ulicą Koszalińską i na żadnym przystanku nie było rozkładu nowej linii 7, choć rozkład linii 8 został zdjęty. Gdy jechałem do pracy po ringu, nigdzie nie było rozkładu linii 8, a na przystanku Piłsudskiego - 11 Listopada to nawet znaku „przystanek autobusowy” nie było, tylko słupek. Gdy moja mama wracała z okolic ulicy Lotha, na przystanku wisiał stary rozkład i mama na autobus nie zdążyła, musiała czekać na kolejny. Czy w obliczu takiej rewolucji ZIM nie mógł się lepiej zorganizować? Podobne zgłoszenie dostaliśmy od czytelnika z centrum miasta.

- Nie wiadomo, o których godzinach odjeżdżają autobusy linii 5 i 25 - mówi mężczyzna. - Autobusy nowych linii 7 i 14 też jeżdżą puste, bo wiele osób nie wie, o których godzinach i w jakich kierunkach jadą.

Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej, informuje, że na przełomie kwietnia i maja rozwieszono w sumie ponad tysiąc rozkładów jazdy na 250 przystankach w Słupsku i tych miejscowościach, do których jedzie słupska komunikacja publiczna.

- To największa zmiana rozkładów jazdy od sześciu lat. Tabliczki z nowymi rozkładami były wieszane już od 27 kwietnia. Do 30 kwietnia powieszona została większość rozkładów. Brakowało jeszcze linii nr 5, 7, 21 i 25 - mówi Marcin Grzybiński.

- Mieliśmy z tego powodu również zgłoszenia, że za wcześnie wieszaliśmy, bo przecież rozkład obowiązuje od 1 maja. Kolejne rozkłady jazdy były wieszane 2 maja, była to końcówka linii nr 8 i 9. Linie nr 5, 7, 21 i 25 zostały powieszone do końca ubiegłego tygodnia. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Zmiana rozkładów jazdy zabrała więcej czasu, ponieważ w tych dniach były aż trzy dni świąteczne. Dodaje, że w nocy z 30 kwietnia na 1 maja uaktualniły się rozkłady na stronie internetowej ZIM, na tablicach elektronicznych przy przystankach, a także w aplikacjach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.