Kancelaria Sejmu na zakupach: Poproszę 6 samochodów, system do głosowania, bieliznę hotelową, papier toaletowy i...

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Arkadiusz Krystek

Kancelaria Sejmu na zakupach: Poproszę 6 samochodów, system do głosowania, bieliznę hotelową, papier toaletowy i...

Arkadiusz Krystek

Prawie 80 milionów złotych wynosi orientacyjna wartość zamówień publicznych, które w tym roku planuje ogłosić Kancelaria Sejmu. Na liście przetargów są 52 pozycje. Co ma być kupione, zbudowane?

Najdroższym zamówieniem – jak wynika z planu postępowań przetargowych na 2019 rok – jest "budowa instalacji wentylacji mechanicznej wraz z modernizacją instalacji i klimatyzacji wraz z modernizacją instalacji teletechnicznych i audiowizualnych oraz pozostałych instalacji budynkowych w budynku G". Inwestycja może pochłonąć ponad 16,5 mln zł.

Jednak pewnie to nie "budowa instalacji wentylacji...", chociaż najdroższa, wzbudzi najwięcej emocji. Na liście zmówień są m.in.: zakup sześciu samochodów osobowych, zakup urządzeń gastronomicznych, przebudowa i rozbudowa systemu obsługi głosowań w sali posiedzeń Sejmu, zakup wyświetlaczy wielkoformatowych, szycie mundurów i płaszczy dla strażników Straży Marszałkowskiej. Do listy zakupów trzeba jeszcze dodać papier toaletowy. Jego zakup wraz z ręcznikami papierowymi, czyściwem gastronomicznym i serwetkami ma kosztować 230 tys. zł. Szczegóły dotyczące wybranych 10 przetargów w galerii.

Czym jest Kancelaria Sejmu

Kancelaria Sejmu jest urzędem służącym Sejmowi i jego organom w zakresie prawnym, organizacyjnym, doradczym, finansowym i technicznym – czytamy na stronie Sejmu. - Stwarza posłom warunki do uczestniczenia w pracach Sejmu i jego organów oraz do wykonywania mandatu poselskiego w okręgu wyborczym. Służy klubom parlamentarnym, kołom i zespołom poselskim oraz posłom niezrzeszonym do działania w siedzibie Sejmu. Obsługuje również od strony prawnej i administracyjnej Zgromadzenie Narodowe.
W pierwszych miesiącach każdego roku Kancelaria Sejmu podaje do publicznej wiadomości plan planowanych przetargów. Pełna lista zamówień w 2019 roku (kwoty, terminy przewidywana procedura) znajduje się pod adresem:

http://orka.sejm.gov.pl/profil_nab.nsf/0/EB0F6335C6BA0564C12583B4004FCF0C/%24File/Plan%20post%C4%99powa%C5%84%202019.pdf

Arkadiusz Krystek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.