MCH

Katowice: Pedofil wykorzystał 14-latka. Wpadł w hostelu

Katowice: Pedofil wykorzystał 14-latka. Wpadł w hostelu Fot. arc. mat. policji
MCH

Policjanci z Katowic zatrzymali 40-letniego pedofila. Mężczyzna wykorzystał seksualnie 14-latka i nagabywał dwóch innych. Funkcjonariusze nie wykluczają jednak, że takich sytuacji z jego udziałem mogło być więcej. Mężczyzna wcześniej siedział już w więzieniu za przestępstwa seksualne.

- Mężczyzna budował relację ze swoimi późniejszymi ofiarami stopniowo. W pierwszych rozmowach poruszał niewinne tematy. Utwierdzał ich w przekonaniu, że mają do czynienia z osobą, która o nich zawsze pamięta, stawiając się w roli przyjaciela - opowiada komisarz Jacek Pytel, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Pedofil podawał się za biznesmena, oferował pieniądze. Gdy zbudował odpowiednio silną więź emocjonalną, nakłaniał do prostytucji i sam seksualnie wykorzystywał nieletnich. Proponował duże pieniądze za usługi seksualne świadczone dla osób, które przyjeżdżałyby do niego z zagranicy.

CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU

Pedofil został namierzony i zatrzymany w centrum Katowic. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Ustalili, że w wynajętym pokoju w hostelu wykorzystał seksualnie 14-latka. Dwóch innych - 16- i 17-latka - nakłaniał do uprawiania prostytucji.

Jak się okazało 40-latek był już karany za przestępstwa seksualne. Do więzienia trafił na 4 lata w 2011 roku. Wyszedł jednak na warunkowe zwolnienie i od prawie roku był na wolności. Był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych przez policję w Zakopanem i Człuchowie.

- Aktualnie policjanci ustalają, jak długo trwał ten proceder i czy mężczyzna skrzywdził jeszcze inne dzieci - informuje kom. Pytel.

Teraz jest już w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia. Poza przestępstwami seksualnymi odpowie za oszustwa i próbę wywarcia wpływu na czynności policjantów związane z jego zatrzymaniem.


*Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
*Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
*Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

MCH

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.