Rafał Szymański

Kazimierz Górski na otwarcie Słupskich Dni Sportu odsłaniał tajemnice futbolu

Spotkanie z (od prawej) Gerardem Cieślikiem i Kazimierzem Górskim oraz ówczesną szefową Empiku Haliną Jarominiak. W tle tapeta z egzemplarzami „Spor Fot. Irenausz Wojtkiewicz Spotkanie z (od prawej) Gerardem Cieślikiem i Kazimierzem Górskim oraz ówczesną szefową Empiku Haliną Jarominiak. W tle tapeta z egzemplarzami „Sportu”.
Rafał Szymański

Na pierwsze Słupskie Dni Sportu w 1975 roku przyjechał duet Kazimierz Górski, Gerard Cieślik. Tłumy szturmowały Empik, w którym doszło do spotkania z nimi.

W 1975 roku, gdy powstało województwo słupskie, wymyślono i od razu wprowadzono w życie Słupskie Dni Sportu. Był to cykl współorganizowany z redakcją - wtedy jednej z trzech codziennych gazet sportowych - katowickiego „Sportu”. Nad Słupią odbywały się więc okazjonalne mecze na różnym szczeblu, od specjalnych zmagań szkolnych po spotkania międzypaństwowe w różnych dyscyplinach.

41 lat mija od pierwszych Słupskich Dni Sportu. Obecnie spotkania nie są już organizowane

Były spotkania z ludźmi sportu - dziennikarzami, zawodnikami i trenerami, były wystawy, spotkania, imprezy, nawet osiedlowe, ale kreujące aktywność fizyczną. I SDS zostały zainicjowane przez Wydział Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku. Premiera odbyła się w sali Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Słupsku (dzisiaj sala przy ul. Jana Pawła II). Trwały od 3 do 15 października 1975 roku. Jedną z ważniejszych imprez pierwszej edycji było spotkanie z Kazimierzem Górskim, trenerem brązowych medalistów mistrzostw świata w piłce nożnej, który występował z Gerardem Cieślikiem, byłym reprezentantem Polski. - Najpierw przyjeżdżałem do Słupska do Cieślików, klubu powstałego od mojego imienia. Potem już regularnie na Słupskie Dni Sportu - wspominał SDS Cieślik.

Spotkanie w Empiku odbyło się 3 .10.1975 r. Było trzecim tego dnia. Wcześniej obaj panowie opowiadali o futbolu w Wyższej Szkole Pedagogicznej (godz. 12), w sali MDK na Zatorzu (godz. 16). To w Em piku zaczynało się o godz. 19. Wszystkie trzy spotkania miały specjalny tytuł: „Futbol bez tajemnic”.

Spotkanie z (od prawej) Gerardem Cieślikiem i Kazimierzem Górskim oraz ówczesną szefową Empiku Haliną Jarominiak. W tle tapeta z egzemplarzami „Spor
Ireneusz Wojtkiewicz Kolejka zbieraczy autografów do Górskiego i Cieślika.
Rafał Szymański

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.