Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023? Ile potrwa? Koniec wakacji wkrótce. Zobacz, jak przygotować dziecko na pierwszy dzień szkoły

Czytaj dalej
Fot. Kuzmichstudio/ Getty Images
Magdalena Konczal

Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023? Ile potrwa? Koniec wakacji wkrótce. Zobacz, jak przygotować dziecko na pierwszy dzień szkoły

Magdalena Konczal

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 już dziś. Pojawiały się pytania, kiedy wypada 1 września, jak wygląda pierwszy dzień szkoły, ile trwają uroczystości związane ze startem kolejnego roku zmagań edukacyjnych oraz o której godzinie rozpocznie się kolejny rok szkolny. Te informacje warto zgłębić wcześniej i odpowiednio się przygotować. Nie zapomnij o rozmowie ze swoim dzieckiem. Warto jest wprowadzić pierwszoklasistę w to, co czeka go za murami szkoły.

[spis_tresci][/spis_tresci]

Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023?

Uczniowie i rodzice mają świadomość, że rozpoczęcie roku szkolnego jest niemal zawsze 1 września. Niekiedy z uwagi na to, że dzień ten wypada w sobotę lub w niedzielę, rok szkolny może rozpocząć się w inny dzień na początku września (np. 2, 3 czy 4 września). W tym roku jednak rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się standardowo, a więc 1 września 2022 roku, czyli we czwartek. W piątek zaś rozpoczną się pierwsze właściwe zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

[polecany]23123393[/polecany]

O której godzinie jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023?

Wielu uczniów, a także rodziców zastanawia się, o której godzinie jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ placówki same ustalają dokładną datę i godzinę. Najczęściej jednak rozpoczęcie roku szkolnego odbywa się w godzinach porannych: od 8.00 do 10.00. Warto sprawdzić tę informację na stronie internetowej szkoły lub przez jej media społecznościowe.

Ile trwa rozpoczęcie roku szkolnego?

Rozpoczęcie roku szkolnego nie jest typowym dniem szkolnym, w związku z tym uczniowie z pewnością nie spędzą w placówce 6-7 godzin. Ile więc trwa ta uroczystość? W zależności od szkoły i klasy mniej więcej 2-3 godziny.

Ile dni zostało do rozpoczęcia roku szkolnego?

Uczniowie z niepokojem liczyli dni, które zostały do rozpoczęcia roku szkolnego. Rozpocznie się ono już dzisiaj - 1 września. Pora więc zacząć kolejne odliczanie.

[polecany]22616175[/polecany]

Jak wygląda rozpoczęcie roku szkolnego? Uroczystości są podobne we wszystkich placówkach

Rozpoczęcie roku szkolnego we wszystkich szkołach wygląda podobnie. Na początku uczniowie gromadzą się na apelu. Następuje uroczyste powitane i wygłoszenie przemów przez dyrekcję. W niektórych szkołach odśpiewuje się także hymn Polski.

[polecany]23680845[/polecany]

Następnie uczniowie udają się wraz z wychowawcami do swoich klas, gdzie przekazywane są najważniejsze informacje na temat organizacji nauki w roku szkolnym. Z młodszymi uczniami do klas mogą udać się także rodzice. Wszyscy obecni na tej uroczystości muszą pamiętać o odświętnym stroju.

Magdalena Konczal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.