Kierowcy narzekają, że miejsca są zbyt wąskie

Kierowcy skarżą się, że po akcji odmalowania linii na placu Zwycięstwa miejsca parkingowe  stały się węższe. Urzędnicy przekonują, że wciąż spełniają Fot. Archiwum Kierowcy skarżą się, że po akcji odmalowania linii na placu Zwycięstwa miejsca parkingowe stały się węższe. Urzędnicy przekonują, że wciąż spełniają one normy.

- Parkując większym autem, ciężko zmieścić się między liniami - mówi kierowca.

Pan Stanisław kilka dni temu miał do załatwienia sprawę w ratuszu. Do urzędu podjechał SUV-em. Mężczyzna twierdzi, że miejsca parkingowe na placu Zwycięstwa są zbyt małe na tego typu pojazdy.

- Drogowcy niedawno odmalowali linie na parkingu. Wydaje mi się, że przy okazji miejsca parkingowe się zmniejszyły - twierdzi kierowca. - O ile ktoś, kto przyjedzie zwykłym autem osobowym, z trudem, ale się jeszcze zmieści, kierowcy, którzy chcą zaparkować SUV-y, już niemal takiej szansy nie mają. A przecież coraz więcej osób ma większe samochody, era maluchów i seicento już się skończyła.

Zdaniem pana Stanisława, efekt jest taki, że część samochodów zajmuje powierzchnię większą niż wyznaczona liniami. A przez to liczba miejsc parkingowych się zmniejsza.

- Widziałem, jak kierowcy przeciskali się między dwoma stojącymi obok siebie samochodami i mieli problemy z dostaniem się do środka swojego auta, bo nie chcieli uszkodzić drzwiami samochodu sąsiada - mówi mężczyzna.

- Zdaję sobie sprawę, że teraz nic już się z tym nie zrobi, bo jest mało prawdopodobne, żeby drogowcy zmazali linie, które nanieśli niedawno i namalowali nowe. Ale w przyszłym roku mogliby pamiętać o tym, że właściciele większych samochodów też chcą bezpiecznie i komfortowo zaparkować je na placu przed ratuszem.

Sebastian Michałowski, miejski inżynier ruchu, twierdzi, że na parkingu na placu Zwycięstwa nic się nie zmieniło. - Linie zostały odnowione według istniejącego projektu - mówi Sebastian Michałowski.

- Miejsca parkingowe mają taką samą powierzchnię jak dotychczas, zgodną z instrukcją regulującą oznakowanie miejsc parkingowych. Faktem jest jednak, że linie oddzielające miejsca parkingowe są szersze niż dotychczas i to może stwarzać wrażenie, że powierzchnia dla samochodów jest nieco mniejsza. Na placu Zwycięstwa jest w sumie ponad 250 miejsc parkingowych, w całej strefie płatnego parkowania wyznaczono ich ok. 1400. Parking przed ratuszem za kilka miesięcy czeka kolejna zmiana. - W przetargu na nowego operatora strefy zapisaliśmy montaż przy placu Zwycięstwa nowych parkometrów - mówi Marcin Grzybiński, kierownik działu transportu w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej.

- Kierowcy nie będą z nich pobierać biletów, ale wpiszą numer rejestracyjny swojego samochodu. Pracownik strefy podczas kontroli będzie wpisywał numer rejestracyjny do swojego urządzenia i w ten sposób będzie sprawdzał, czy opłata została wniesiona.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.