Kobiety, badajcie się. Z rakiem jajnika można wygrać!

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Karina Obara

Kobiety, badajcie się. Z rakiem jajnika można wygrać!

Karina Obara

Rak jajnika nie musi zabić. Wczesne wykrycie i nowoczesne leczenie to podstawa. - Nawet 70 proc. pacjentek w Polsce jest niezdiagnozowanych w kierunku raka jajnika – alarmuje prof. Anita Chudecka-Głaz. - Wciąż zbyt dużo z nich umiera.

Wiele kobiet zbyt późno trafia do odpowiedniego lekarza, kuleje diagnostyka. Nadzieję w walce z tą podstępną, trudną do wyleczenia chorobą daje postęp medycyny i siła ducha samych pacjentek. Najnowsza książka „Jak motyl. Odczarować mity”, której bohaterki opowiadają różne historie życia może stać się przewodnikiem dla wszystkich pań, które już usłyszały diagnozę. Z jednej strony - olbrzymi postęp farmakoterapii, z drugiej - niełatwe dotarcie do specjalisty, który nowoczesne leki ordynuje.

Dlaczego rak jajnika, na którego choruje w Polsce rocznie 3700 kobiet, jest tak trudną chorobą? Rak jajnika bardzo długo nie daje objawów. Pacjentki trafiają do różnych lekarzy, którzy nie potrafią go rozpoznać, aż choroba staje się zaawansowana. Nie ma na razie narzędzi, aby wykryć jego wczesne stadium, tak jak można to zrobić z wykrywaniem raka szyjki macicy.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.