Aleksander Radomski

Kolejna klęska Słupska. Minister nie dał na halę

Kolejna klęska Słupska. Minister nie dał na halę
Aleksander Radomski

Nie będzie wsparcia rządu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej.

Wiadomo już, które z inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu otrzymają resortowe dofinansowanie. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wczoraj listę 40 projektów, które będzie wspierać w 2017 roku. Nie ma na niej Słupska, co oznacza, że o planowanej budowie hali widowiskowo--sportowej w sąsiedztwie akwaparku można zapomnieć. Przynajmniej w pierwotnie ustalonych terminach. Inwestycja z Planu Rocznego MSiT spadła do worka określonego jako Plan Wieloletni. Szanse więc są, ale teoretyczne. Nie jest to jednak rozwiązanie, które skalkulował ratusz.

Z miejskich kosztorysów wynikało, że obiekt na 3,5 tysiąca widzów miał kosztować 42 miliony złotych. Urzędnicy zapewniali, że przetargi przyniosą oszczędności, a kwota ulegnie zmniejszeniu. Składając projekt do ministerstwa, liczono na 50 proc. dofinansowania. W praktyce na budowę miało wystarczyć mniej, bo ok. 15 milionów złotych. Podkreślano, że Słupsk znajdował się na liście priorytetowej. Skonstruowała ją poprzednia władza. – Na pewno w tym momencie nie podejmiemy budowy hali – nie ukrywa w rozmowie z „Głosem” wiceprezydent Marek Biernacki. – Decyzja ministerstwa nie oznacza, że nasz wniosek nie przeszedł oceny merytorycznej. Przeszedł, ale nie otrzymał pieniędzy. Zdecydowano o wsparciu innych projektów, tych bardziej na wschodzie. Na dzisiaj miasto nie ma możliwości budowania hali za własne pieniądze, realizując jednocześnie z własnych środków Trzy Fale. Myślę, że harmonogram przesuniemy o rok.

Władze Słupska zapowiadają, że wystąpią do ministerstwa o informację dotyczącą oceny formalnej ich wniosku. Zapowiadają też podjęcie kolejnych starań, a także korektę swoich dotychczasowych planów. Liczą, że skoro budowa hali sportowej została ujęta w Planie Wieloletnim, to pozytywna decyzja zapadnie w ciągu dwóch lat. Nie zmienia to jednak faktu, że miasto tej inwestycji zwyczajnie nie może podjąć. Przypomnijmy, że budowę planowano rozpocząć w 2019 roku. Miała zakończyć się po ustalonym już terminie oddania akwaparku.

Aleksander Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.