Dariusz Dutkiewicz

Kolejny punkt szczepień powstanie w Międzyrzeczu. Tym razem będzie w szkole

Kolejny punkt szczepień powstanie w Międzyrzeczu. Tym razem będzie w szkole Fot. archiwum
Dariusz Dutkiewicz

Gmina Międzyrzecz razem z poradnią lekarską Medi-Plus, prowadzoną przez międzyrzeczankę Marzenę Kucharską otwierają kolejny punkt szczepień w mieście.

Nowy punkt szczepień przeciw COVID 19 powstanie w drugiej połowie kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 na os. Kasztelańskim. – Chcemy usprawnić i przyspieszyć proces szczepień mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
W „szóstce” wydzielone zostaną aż cztery gabinety do szczepień. – Mieszkańcy będą czekać na szczepienia w długim, przestronnym korytarzu, a nie na dworze. Będą więc mogli zachować dystans społeczny – mówi burmistrz. - Niebawem rozpocznie się rejestracja wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, czy wykonywany zawód.

Zaczną od 400 szczepionych tygodniowo

- Planujemy, że początkowo będziemy szczepić około 400 osób tygodniowo, a później sukcesywnie liczba szczepień będzie się zwiększać – deklaruje Marzena Kucharska, która kieruje poradnią Medi-Plus.
Rejestracja ma rozpocząć się już 18 kwietnia. Wkrótce na stronie internetowej gminy (www.miedzyrzecz.pl) opublikowane zostaną szczegóły tej cennej akcji.

Dariusz Dutkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.