Komisja rewizyjna za absolutorium dla Roberta Biedronia

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Alek Radomski

Komisja rewizyjna za absolutorium dla Roberta Biedronia

Alek Radomski

Radni z komisji rewizyjnej opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium prezydentowi Słupska za zeszłoroczny budżet. Podobnie było przed rokiem, choć wówczas od rady aprobaty Robert Biedroń nie dostał.

Komisja rewizyjna pozytywnie i jednogłośnie zaopiniowała wykonanie budżetu za 2017 rok przez prezydenta Słupska. Wystąpiła też z wnioskiem o udzielenie Robertowi Biedroniowi absolutorium. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej, czerwcowej sesji.

Jak na razie decyzje klubów w tej sprawie nie zapadły. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Biedroń mówił, że ma nadzieje na merytoryczną, a nie polityczną decyzję radnych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku prezydent Słupska absolutorium nie otrzymał. Zarzucono mu, że "...wykonanie faktycznych, nawet małych inwestycji stanowi dla niego problem". To cytat z protokołu z wykonania budżetu.

Wytknięto mu również, że przy prawie półmiliardowym budżecie miasta zaledwie kilka procent przeznaczono na inwestycje. I choć w zapisach opiewały one na 42 mln zł, to kwota tych wykonanych wynosiła 34 miliony. Ponad 8 mln zł pozostało więc w kasie.

Co więcej, ponad połowę z 34 milionów przeznaczono na akwapark. I tak 15-milionowym "zadaniem inwestycyjnym" była spłata kar umownych po przegranym procesie z wykonawcą parku wodnego. Półtora miliona wydano też na wkład do spółki prawa handlowego Akwapark Trzy Fale. W ten sposób wskaźniki inwestycyjne poszybowały automatycznie do 52 proc.

Jerzy Mazurek z SPO zalecał wówczas więcej pracy organicznej, a Beata Chrzanowska (PO) podkreślała, że decyzja rady to żółtka kartka dla prezydenta.

Alek Radomski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.