Zbigniew Marecki

Konkurs na miejską toaletę w Słupsku. Wpłynęło 190 projektów

Toaleta w pobliżu restauracji Cechowa jest już nieczynna od dawna. Miasto nie wyklucza, że obiekt zostanie rozebrany. Status pozostałych toalet publicznych Fot. Fot. Łukasz Capar Toaleta w pobliżu restauracji Cechowa jest już nieczynna od dawna. Miasto nie wyklucza, że obiekt zostanie rozebrany. Status pozostałych toalet publicznych w Słupsku, oprócz tej w pobliżu ratusza, nie jest do końca określony
Zbigniew Marecki

Dwudziesta, czyli jubileuszowa edycja konkursu firmy Koło, przeznaczonego dla studentów i młodych architektów, tym razem polega na zaprojektowaniu obiektu, który stanie na miejskich bulwarach w Słupsku. Swój projekt zgłosiło 190 osób.

Oprócz funkcji ogólnodostępnej toalety, przyjaznej dla osób z niepełnosprawnością czy ograniczoną sprawnością ruchową, projektowany budynek ma zapewniać mieszkańcom dodatkowe udogodnienia, takie jak drobna gastronomia, stojak na rowery czy informator urzędu miasta.

W tym roku uczestnicy konkursu mogli zaproponować też dowolne dodatkowe funkcje obiektu, co było kolejną okazją, by wykazać się otwartością i znajomością potrzeb mieszkańców.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.