Korzenie podniosły chodnik przy ulicy Gdańskiej. Trzeba tam uważać

Korzenie topól rosnących na skarpie przy ul. Gdańskiej spowodowały podniesienie części chodnika. Fot. Krzysztof Piotrkowski Korzenie topól rosnących na skarpie przy ul. Gdańskiej spowodowały podniesienie części chodnika.

- Miasto powinno wyciąć topole rosnące na skarpie przy ulicy Gdańskiej. One zagrażają bezpieczeństwu przechodniów - twierdzi nasz czytelnik.

- W jedną z ostatnich niedziel wracałem wieczorem do domu. Przede mną szła starsza kobieta. Na ulicy Gdańskiej, na wysokości Gimnazjum numer 5 zahaczyła o wystające płytki na chodniku, przewróciła się i mocno poobijała - opowiada pan Jan, czytelnik, który skontaktował się z naszą redakcją.

- Gdy podszedłem, żeby pomóc jej wstać, zobaczyłem, że chodnik jest krzywy, bo bardzo rozrosły się korzenie topól rosnących
na skarpie. Te drzewa to chwasty i należy je usunąć. Poza tym, że mocno pylą każdej wiosny, powodują też, że idąc chodnikiem, można się przewrócić. Pan Jan problem zgłosił również w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej.

- Na miejsce pojechał nasz inspektor i dokonał wizji lokalnej - mówi Jarosław Borecki, dyrektor ZIM. - Sytuację mogłaby poprawić tylko wycinka tych drzew, bo nawet rozebranie chodnika i przycinka korzeni pomogłyby tylko na krótki czas. Poza tym zarówno na wycinkę, jak i na przycinkę korzeni trzeba mieć zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, po wcześniejszym uzyskaniu opinii z urzędu miejskiego.

Tymczasem po fali krytyki, jaka spadła na obowiązujące od kilku tygodni przepisy dotyczące wycinki, zdarzają się odmowy w przypadkach, które naszym zdaniem są zasadne. Dodaje także, że w mieście jest sporo miejsc, w których drzewa niszczą chodniki, ale również ograniczają widoczność kierowcom, rosnąc w skrajniach, przy wjazdach lub wyjazdach, czy też w tzw.
trójkątach widoczności.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.