Podczas Grechuta Festival w Świnoujściu odbędą się 22 wydarzenia z górnej półki kultury. Aż 14 z nich będzie niebiletowanych, na pozostałe opłata za wstęp będzie symboliczna.
Spektakl „Wesela w domu” na motywach twórczości Bohumila Hrabala zobaczyli w weekend widzowie Nowego Teatru.
Basista zespołu Scorpions Paweł Mąciwoda-Jastrzębski, który w sobotę wystąpił podczas Life Festival w Oświęcimiu, opowiada o swojej pierwszej gitarze i legendzie „Wind of change”
Marcin Dorociński dorobił się w ostatnich latach miana naczelnego amanta polskiego filmu. Tymczasem w życiu prywatnym jest wiernym mężem i dobrym ojcem. Dom i najbliżsi dają mu poczucie stabilizacji, o jakim zawsze marzył
Za kilka dni premierę będą miały „Gwiazdy”, w których Mateusz Kościukiewicz wciela się w rolę słynnego piłkarza z lat 60. i 70. - Jana Banasia. Rozmowa nie tylko o filmie.
Anegdoty, wzruszenia, prezenty, niespodzianki i dużo muzyki– tak wyglądał piątkowy benefis prof. Leszka Kułakowskiego.
Gdy Czesław zaśpiewał, zamurowało nas - wspomina Paweł Brodowski, były gitarzysta basowy grupy Niemen & Akwarele, publicysta, redaktor naczelny „Jazz Forum”.
Anna Maria Jopek jest ciągle w biegu. Zatrzymała się na chwilę w Miami, żeby nagrać album „Minione”.
Kiedy pojawia się w krótkiej sekwencji w finale pierwszego odcinka serialu „Belle Epoque”, wręcz trudno ją poznać. To jednak ta sama Weronika, którą oglądaliśmy wiele lat temu w „Klasie na obcasach” czy „Pitbullu”. Jej filmowe wybory z ostatnich...
O sułtankach i seksie w haremie rozmawiamy z Iwoną Kienzler, autorką książki „Imperium Osmańskie we władzy kobiety. Dzieje Anastazji - Kösem”, która się ukazała nakładem wydawnictwa Bellona.
Jest ulubienicą nastolatek, bo ciągle niewiele się od nich różni. Dopiero zaczęła studia, ma chłopaka, ubiera się jak jej rówieśnice, lubi odwiedzać rodziców i co najważniejsze - nigdy nie zadziera nosa. Jest więc idealną dziewczyną z sąsiedztwa.
Natalię Szroeder ujrzymy w „Tańcu z gwiazdami”. A teraz debiutuje albumem pt. „NATinterpretacje”.
- Nigdy w życiu nie chciałbym być jeszcze raz aktorem - zapewnia Jan Nowicki. - Aktorstwo mnie już kompletnie nie interesuje. Zajmuję się tym, co stawiam najwyżej, jeśli chodzi o sztuki - pisaniem.
Rekordy wydawnicze biła wydana w roku 1976 przez Michalinę Wisłocką książka „Sztuka kochania“. Jej pierwsze wydanie ukazało się w stu tysiącach egzemplarzy. W wydrukowanym tomie, na polecenie władz politycznych(!) wysokość nakładu zaniżono (długo...
- Satyra ma prowadzić do oczyszczenia, a nie do zalania wszystkiego jadem goryczy - mówi Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, który wciela się w lidera PiS w swoim serialu „Ucho Prezesa”
Kilkumiesięczna batalia o Muzeum II Wojny Światowej dobiega końca - tak przynajmniej można sądzić po wczorajszej decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uznał, że możliwe jest połączenie, z dniem 1 lutego br., Muzeum II Wojny Światowej z...
Musical filmowy trudno zdefiniować jednoznacznie. Trudniej niż na przykład western, chociaż 70 lat temu w Hollywood nakręcono... musicalowy western („Dziewczęta Harveya” z Judy Garland w roli głównej). A co myśleć o musicalu „La La Land”, który...
Nie traktujemy nastolatków poważnie. Myślimy „gimbaza” i to słowo ma wszystko tłumaczyć - mówi Anna Cieplak, autorka książki „Ma być czysto”, która wprowadza dorosłych w problemy współczesnej młodzieży
- Im jestem starszy, tym bardziej zaczynam doceniać uroki prowincji - mówi Tomasz Organek. Do rodzinnych Raczek zagląda więc tak często, jak tylko się da. I nie wyklucza, że kiedyś sprowadzi się tu na stałe. - Mój brat mieszka w Niemczech, a dom...
Jeśli chcemy zachować kulturę, to nie spłycajmy jej, nie sprowadzajmy jej do formy prostego elementu, który można obejrzeć w komórce – mówi Damian Aleksander. U boku tego znakomitego śpiewaka zaśpiewają w podlaskiej operze Małgorzata Walewska,...
W nowym dziele twórcy „Whiplash” jest i wspaniały musical w duchu najlepszych czasów Hollywoodu, i historia uczucia pary marzycieli.
O przyjaźni z Marią Czubaszek, o kondycji polskich kabaretów, ale także o tym, czy pisanie satyryczne wierszem jest bardzo trudne opowiada nam szczerze Artur Andrus.
Doda, czyli Dorota Rabczewska, nie śpiewa już popu, wraca do rocka, prezentując ze swą dawną grupą Virgin nową płytę - „Choni”. Rozmawiamy z najseksowniejszą polską wokalistką o jej karierze, fascynacjach, miłości i samotności.
Jazz wyjeżdża ze Słupska do Gdańska. XXII edycja za nami.
Popularna piosenkarka Halina Mlynkova deklaruje tytułem swej nowej płyty: „Życia mi mało”. Dlatego zapytaliśmy ją o to, jak kiedyś żyło jej się w Krakowie i w Warszawie, a teraz - jak się żyje w czeskiej Pradze.
W ubiegłym tygodniu na międzynarodowych targach książki w Krakowie Robert Biedroń rozpoczął spotkania autorskie promujące książkę-autobiografię „Pod prąd”.
Sześcioro zatrudnionych tam podopiecznych Fundacji Wspierania Rozwoju „Ja Też” przełamuje polskie stereotypy. Zajmując się obsługą widza na każdym spektaklu, uczą Pomorzan otwartości na odmienność
Już wkrótce sala teatralna ICE Kraków stanie się scenerią niezwykłego spotkania dwóch muzycznych światów. W ramach projektu „Dziady” ceniony krakowski pianista jazzowy i klasyczny Piotr Orzechowski, znany jako Pianohooligan, wystąpi z...
Nie jestem fotografem podróżniczym, raczej podróżującym fotografem. Michał Korta. 41-letni zawodowy fotograf z Bochni wydał właśnie piękny album o Bałkanach. Artysta ma w planach kolejne projekty, wystawy, a także książkę oczywiście o fotografii.
- Technika pognała i rządzi, a humanistyka utkwiła w bezruchu - podkreślił Jacek Żakowski. Gość Koszalińskiego Kongresu Kultury pochylił się nad pytaniem: czy kultura może pomóc?
Z Krzysztofem, Piotrem i Wojciechem Cugowskimi rozmawiamy o rodzinnym muzykowaniu, wspólnej płycie i wzajemnych relacjach.
Maciej Maleńczuk wraca do tworzenia. Efektem tego jest piosenka „Fajnie” oraz duety z Krzysztofem Krawczykiem i Bogdanem Łazuką.
Zbierają najlepsze recenzje od tuzów muzyki metalowej całego świata. Koncertują z największymi gwiazdami, mają na koncie kilka płyt i są ze Słupska.
W wielu relacjach na temat Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku pojawia się słowo „ewenement”. Jest wiele powodów, żeby go użyć.
O takim debiucie może marzyć każdy. 24-letnia Michalina Łabacz z Suwałk na Festiwalu Filmowym w Gdyni dostała nagrodę. Jej rolę w „Wołyniu” chwalą krytycy. Określa się ją jako powiew świeżości
Pożegnanie mistrza. Andrzej Wajda był laureatem trudnej do policzenia listy nagród i wyróżnień honorowych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.