Lekarze idą na wojnę z autorami wpisów na stronach "Stop Nop" oskarżających ich o "świadome doprowadzanie do śmierci pacjentów"

Czytaj dalej
Fot. M. Genca
Dorota Abramowicz

Lekarze idą na wojnę z autorami wpisów na stronach "Stop Nop" oskarżających ich o "świadome doprowadzanie do śmierci pacjentów"

Dorota Abramowicz

Trwa nakręcanie spirali nieufności wobec naszego zawodu. Zawodu opierającego się na zaufaniu między pacjentem a lekarzem, które jest podstawą leczenia. Dlatego tak stanowczo musimy się temu przeciwstawić - mówi Dariusz Kutella, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku o reakcji środowiska lekarskiego na ostatni wpis na stronie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „Stop Nop" sugerujący, że na OIOM-ach dochodzi do eutanazji pacjentów. Zareagowało już Ministerstwo Zdrowia i samorządy lekarskie, a do prokuratur w całym kraju trafiają zawiadomienia od lekarzy, oburzonych oskarżeniami.

W ubiegłym tygodniu na stronach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „Stop Nop", pojawił się wpis sugerujący, że na oddziałach intensywnej terapii „lekarze świadomie doprowadzają do śmierci pacjentów". Teraz lekarze i resort zdrowia zawiadamiają prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez stowarzyszenie. Idziecie na wojnę?

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Dorota Abramowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

43,50 87,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.