Lepiej być ministrem niż kasjerką. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Sławomir Sowa

Lepiej być ministrem niż kasjerką. Komentarz Dziennika Łódzkiego

Sławomir Sowa

Czy minister powinien zarabiać więcej niż kasjerka? Powinien. Czy powinien dostawać większe nagrody i premie? Powinien. A dlaczego powinien? Bo ma wyższe kwalifikacje i większą odpowiedzialność.

Czy minister powinien zarabiać więcej niż kasjerka

Skąd więc ten hałas o nagrody dla ministrów Beaty Szydło, którzy dostali po 60, 70 i 80 tys. zł za zeszły rok? Otóż nie dlatego, że kasjerki w Biedronce mogą dostać maksimum 500 zł brutto na kwartał. Kasjerki - uwaga! - dostają premie w zależności od wyników. A jak właściwie mamy ustalić, czy ministrowie swoimi wynikami zasłużyli na nagrody? I wróćmy do początku. Czy rzeczywiście wszyscy ministrowie mają kwalifikacje, których wymaga ich urząd? A odpowiedzialność? Na pewno jakąś ponoszą? Niezależnie od odpowiedzi, lepiej być ministrem...

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.