Zbigniew Marecki

Liczą na stworzenie nowego konsorcjum

Liczą na stworzenie nowego konsorcjum
Zbigniew Marecki

Przetarg trwa, a ratusz ma swoje pomysły co do wykonawcy

Od 1 czerwca trwa nowy przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się zakończeniem budowy parku wodnego w Słupsku. 30 czerwca o godz. 10.15 mają być otwarte koperty z ofertami ze strony firm zainteresowanych ukończeniem tej inwestycji.

W miniony poniedziałek wiceprezydent Marek Biernacki poinformował dziennikarzy, że mimo iż w mediach pojawiły się ogłoszenia dotyczące tego przetargu, to słupski magistrat nawiązuje kontakty z potentatami, którzy mają doświadczenie w realizacji tego rodzaju inwestycji. Miasto jest również zainteresowane utworzeniem konsorcjum, w skład którego weszłyby firmy budowlane działające na lokalnym rynku, bo wtedy część pieniędzy, które trzeba będzie wydać na dokończenie budowy tak dużego przedsięwzięcia, pozostałaby w regionie.

- Wiemy, że zainteresowanie przetargiem jest spore. Świadczą o tym wejścia na stronę internetową spółki Trzy Fale, gdzie można zapoznać się z warunkami przetargu - mówi wiceprezydent Biernacki. Nie ukrywa, że im ofert będzie więcej, tym większe jest prawdopodobieństwo, iż przetarg nie będzie powtarzany.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami budowa parku wodnego ma być zakończona jesienią 2018 roku. Dwanaście miesięcy ma trwać sama budowa, a 3 miesiące mają zająć odbiory i rozruch próbny nowego obiektu. Nie wiadomo, czy ten plan się sprawdzi.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.