Magistrat rozszerzy zamiany mieszkań

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Zbigniew Marecki

Magistrat rozszerzy zamiany mieszkań

Zbigniew Marecki

Szykuje się duża zmiana w systemie zamian mieszkaniowych, który obowiązuje w Słupsku. Ma wejść w życie w kwietniu.

Obecnie oficjalnie zamieniać mieszkaniami mogą się jedynie najemcy lokali wynajmowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, czyli spółkę miejską, która zarządza kilkoma tysiącami mieszkań.

- Jednak od pewnego czasu docierają do nas sygnały, że takie rozwiązanie bardzo zawęża możliwości zamian, bo zamieniać chcą się nie tylko najemcy, ale także właściciele mieszkań, a na dodatek zamianami zainteresowani są również właściciele mieszkań, które wchodzą w skład spółdzielni mieszkaniowych albo mieszczą się w domkach jednorodzinnych - mówi Krystyna
Danilecka-Wojewódzka, zastępca prezydenta Słupska.

- Już w najbliższym czasie wystąpimy do Rady Miejskiej w Słupsku z projektem uchwały, który formalnie ustali prawo do przeprowadzania zamian mieszkań na nowych zasadach. Będą one przewidywały także rozliczenia między zainteresowanymi- dodaje wiceprezydent Danilecka-Wojewódzka.

Już teraz jednak słupski magistrat i PGM przygotowują się do tej nowej sytuacji. Z tego względu trwają prace, których celem jest stworzenie nowego, profesjonalnego biura zamian mieszkaniowych. Ma ono działać przy oddziale PGM na placu Zwycięstwa. Według Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej nowe biuro zamian ma rozpocząć działalność w kwietniu bieżącego roku.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.