Matematyk z dyrektorką zawarli ugodę

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Zbigniew Marecki

Matematyk z dyrektorką zawarli ugodę

Zbigniew Marecki

Ugodą zakończył się konflikt z dyrektorką I LO w Słupsku matematyka, który nie chciał się pogodzić ze zwolnieniem.

W wyniku ugody, która niedawno zakończyła proces między matematykiem Piotrem Gumiennym a Barbarą Grędecką, dyrektorką I LO, nauczyciel nie wróci do pracy w liceum, ale otrzyma odszkodowanie w wysokości trzech miesięczych wynagrodzeń. Jak się dowiedzieliśmy, Gumienny obecnie już nie był zainteresowany przywróceniem do pracy w I LO, bo od kilku miesięcy pracuje już poza Słupskiem i tam na nowo ułożył sobie życie.

Przypomnijmy: Piotr Gumienny przepracował w I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku 27 lat. Był przez uczniów uważany za najlepszego matematyka w szkole. Wielokrotnie wybierano go na nauczyciela roku. W 2015 roku wygrał ogólnopolski, internetowy konkurs na najlepszego nauczyciela matematyki, zajmując jednocześnie II miejsce w Polsce w plebiscycie „Nauczyciel Roku 2014/2015”. Dostał około dziesięciu tysięcy głosów.

Od września 2015 roku w słupskim liceum miał mieć tylko siedem godzin zajęć w tygodniu, to mniej niż pół etatu. Takich warunków pracy nie przyjął, więc został zwolniony. Wówczas odwołał się do sądu pracy. Złożył też w tej sprawie skargę do prezydenta miasta. Uczniowie i ich rodzice przedstawiali swoje opinie na specjalnej stronie Facebooka. Do słupskiego ratusza
trafił również protest podpisany przez rodziców i absolwentów szkoły.

21 października 2016 roku Sąd Okręgowy w Słupsku całkowicie uchylił kwietniowy wyrok Sądu Pracy w Sądzie Rejonowym w Słupsku, który dotyczył sprawy Piotra Gumiennego. Jednocześnie skierował tę sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Słupsku, wskazując uchybienie, które stały się podstawą uchylenia.

Podczas ponownej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Słupsku strony uznały, że tym razem zawrą ugodę. Tym sposobem spór dyrektorki z matematykiem został zamknięty. Jednak jak się dowiedzieliśmy, w szkole trwają także inne konflikty dyrektorki
z nauczycielami. Ich uczestnicy jednak nie są zainteresowani ich upublicznianiem.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

43,50 87,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.