Matematyk z dyrektorką zawarli ugodę

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Zbigniew Marecki

Matematyk z dyrektorką zawarli ugodę

Zbigniew Marecki

Ugodą zakończył się konflikt z dyrektorką I LO w Słupsku matematyka, który nie chciał się pogodzić ze zwolnieniem.

W wyniku ugody, która niedawno zakończyła proces między matematykiem Piotrem Gumiennym a Barbarą Grędecką, dyrektorką I LO, nauczyciel nie wróci do pracy w liceum, ale otrzyma odszkodowanie w wysokości trzech miesięczych wynagrodzeń. Jak się dowiedzieliśmy, Gumienny obecnie już nie był zainteresowany przywróceniem do pracy w I LO, bo od kilku miesięcy pracuje już poza Słupskiem i tam na nowo ułożył sobie życie.

Przypomnijmy: Piotr Gumienny przepracował w I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku 27 lat. Był przez uczniów uważany za najlepszego matematyka w szkole. Wielokrotnie wybierano go na nauczyciela roku. W 2015 roku wygrał ogólnopolski, internetowy konkurs na najlepszego nauczyciela matematyki, zajmując jednocześnie II miejsce w Polsce w plebiscycie „Nauczyciel Roku 2014/2015”. Dostał około dziesięciu tysięcy głosów.

Od września 2015 roku w słupskim liceum miał mieć tylko siedem godzin zajęć w tygodniu, to mniej niż pół etatu. Takich warunków pracy nie przyjął, więc został zwolniony. Wówczas odwołał się do sądu pracy. Złożył też w tej sprawie skargę do prezydenta miasta. Uczniowie i ich rodzice przedstawiali swoje opinie na specjalnej stronie Facebooka. Do słupskiego ratusza
trafił również protest podpisany przez rodziców i absolwentów szkoły.

21 października 2016 roku Sąd Okręgowy w Słupsku całkowicie uchylił kwietniowy wyrok Sądu Pracy w Sądzie Rejonowym w Słupsku, który dotyczył sprawy Piotra Gumiennego. Jednocześnie skierował tę sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Słupsku, wskazując uchybienie, które stały się podstawą uchylenia.

Podczas ponownej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Słupsku strony uznały, że tym razem zawrą ugodę. Tym sposobem spór dyrektorki z matematykiem został zamknięty. Jednak jak się dowiedzieliśmy, w szkole trwają także inne konflikty dyrektorki
z nauczycielami. Ich uczestnicy jednak nie są zainteresowani ich upublicznianiem.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.