Miasta nie stać, by informować listem o zmianie

Czytaj dalej
Fot. Fot. łukasz capar
Monika Zacharzewska

Miasta nie stać, by informować listem o zmianie

Monika Zacharzewska

W Słupsku w kwietniu zmieniono nazwy dziesięciu ulic. Jednak nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, co zrobić w związku ze zmianą adresu.

W związku z dekomunizacją kilka tygodni temu decyzją rady miejskiej zmieniono nazwy 10. ulic w Słupsku. Dziewięciu na osiedlu Niepodległości i ul. Gwardii Ludowej na KS Cieśliki. Wkrótce będą też kolejne zmiany. Nie wszyscy mieszkańcy, których adres uległ zmianie, wiedzą, jak się teraz zachować.

– Dotąd mieszkaliśmy przy ul. Budzyńskiego, teraz nosi ona imię Tadeusza Mazowieckiego. Rozumiem, że takie są przepisy i radni musieli zmienić nazwy, tylko dlaczego nikt z ratusza nie poinformował nas, mieszkańców, co to dla nas oznacza? – pyta starsza mieszkanka Słupska. – Nie dostałam żadnej informacji, czy mam biec do urzędu, by zmienić dowód, czy np. mam interweniować w sprawie zmiany adresu gruntu, na którym stoi nasz dom.

I takiej informacji listownej nikt nie otrzyma.

– Bo po prostu urzędu na to nie stać – mówi wprost Karolina Chalecka z biura prasowego urzędu miasta. – To ogromne pieniądze, planujemy więc wykorzystywać bezpłatne kanały komunikacji, by informować mieszkańców, że właściwie nie muszą nic robić.
Przypomnijmy, że mieszkańcy nie muszą wymieniać dokumentów. Zgodnie z ustawą z 1 kwietnia 2016 r. wszystkie dokumenty zawierające starą nazwę ulicy – dowody osobiste, prawa jazdy itp. – zachowują swoją ważność.

Mieszkańcy nie ponoszą też opłat za zmiany w księgach wieczystych, rejestrach i ewidencjach. Trafiać też do nich będzie korespondencja wysyłana na stary adres. Ale koszty tabliczek na domach ponosi właściciel.

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.