Zbigniew Marecki

Mieszkańcy ulicy Wczasowej czekali 37 lat na zrobienie drogi

Drogowcy już zbliżają się do końca wszystkich zaplanowanychprac na ulicy Wczasowej. Fot. Łukasz Capar Drogowcy już zbliżają się do końca wszystkich zaplanowanych
prac na ulicy Wczasowej.
Zbigniew Marecki

Kilka razy już mieli nadzieję, że drogowcy pojawią się na szutrowej drodze, która biegnie obok ich domów. Jednak dopiero w tym roku władze miejskie dotrzymały słowa.

Dlatego dopiero po 37 latach od momentu rozpoczęcia starań mieszkańcy ulicy Wczasowej będą mogli jeździć po polbruku - Ta inwestycja to również zasługa mieszkańców - powiedział w miniony poniedziałek wiceprezydent Marek Biernacki. Ta tak ważna inwestycja dla kilkudziesięciu rodzin, które mieszkają przy bocznej ulicy, odchodządzej od ulicy Sportowej, dobiega końca, również dzięki temu, że udało się ograniczyć koszty jej wykonania z 2,5 milionów złotych do nieco ponad 800 tysięcy złotych .

- Spotykaliśmy się, by uzgodnić realny plan remontu tej ulicy. Opracowaliśmy taki projekt, który - myślę - zadowala wszystkich. Pierwotny plan był nieco rozbuchany. Znaleźliśmy kompromis pomiędzy możliwościami samorządu, a oczekiwaniami mieszkańców. Oprócz lamp, nowej nawierzchni, która zastąpi szutrową powstaną też schody łączące ulice Wczasową i Sportową z ulicą Kaszubską - wyjaśniał Biernacki.

Wczasowa wyraźnie nie miała szczęścia, bo bardzo blisko remontu była już, gdy modernizowano ulicę Sportową.
Choć wtedy zgromadzono już część materiałów, to jednak w ostatniej chwili doszło do zmiany planów spowodowanych miejskimi oszczędnościami. Teraz prowadzone prace mają się zakończyć już we wrześniu. Natomiast od poniedziałku ma się rozpocząć największa tegoroczna inwestycja drogowa w Słupsku: modernizacja ulic Szafranka i Aluchny- Emalianow

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.