Miliony dla bytowskiego szpitala na sprzęt medyczny

Czytaj dalej
Sylwia Lis

Miliony dla bytowskiego szpitala na sprzęt medyczny

Sylwia Lis

Ponad 3,7 mln zł dla szpitala w Bytowie. Będzie nowa aparatura i … winda. Pacjenci będą zadowoleni.

Nowa aparatura medyczna pozwalająca m.in. na leczenie cukrzycy, raka czy nadciśnienia, doposażenie bloku operacyjnego, aparat do znieczuleń, USG, winda a także sprzęty ułatwiające pracę lekarzom i pielęgniarkom - na to wszystko bytowski szpital uzyskał ponad 3,7 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Będzie bardzo nowocześnie

Umowę w tej sprawie podpisze na dniach Beata Ładyszkowska, prezes szpitala.

Obejmuje ona nie tylko dalsze wyposażenie bloku operacyjnego, ale też oddziałów chirurgicznego i wewnętrznego oraz modernizację ciągów komunikacyjnych w szpitalu.

Będą leczyć choroby cywilizacyjne

- Będziemy mogli lepiej i skuteczniej leczyć zabiegowo choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca, nowotwory, choroby układu kostno - stawowego, kardiologicznego, powikłania nadciśnienia tętniczego czy miażdżycę - mówi prezes Ładyszkowska.

- Niezwykle ważna w codziennej pracy naszego zespołu będzie budowa windy.

Będzie drodzi sprzęt

W szpitalnych pracowniach i na oddziałach pojawi się nowy sprzęt: m.in. nowe szafki łóżka szpitalne elektryczne, kolumna laparoskopowa z torem wizyjnym, aparat do znieczuleń, aparat USG, videogastroskopy, video-kolonoskopy. - Te aparaty i urządzenia czynią badania i leczenie mniej dolegliwymi, pozawalają na lepszą diagnostykę, znacznie podnoszą jakość pobytu i leczenia pacjentów - podkreśla prezes Beata Ładyszkowska. - Cieszy mnie też, że dofinansowanie pozwoli na szkolenia dla naszej kadry. Pomógł starosta bytowski. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na realizację projektu pt. „Wyrównanie dostępu do usług zdrowotnych poprzez kompleksowość opieki nad pacjentem Szpitala Powiatu Bytowskiego.

Sylwia Lis

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.