Joanna Krężelewska

Młodzi koszalinianie korespondują z brytyjskim dworem królewskim

Uczniowie i anglistka Beata Lentner z Zespołu Szkół nr 3 prezentują kopię wysłanej kartki i swój skarb - odpowiedź. Fot. Radek Koleśnik Uczniowie i anglistka Beata Lentner z Zespołu Szkół nr 3 prezentują kopię wysłanej kartki i swój skarb - odpowiedź.
Joanna Krężelewska

Za życzenia urodzinowe rok temu podziękowała im królowa Elżbieta II. Kilka dni temu dostali kolejną wiadomość - wnuk królowej, książę William oraz księżna Kate wzruszyli się, czytając uczniowskie gratulacje z okazji urodzin trzeciego potomka.

Kolejne wydarzenia z życia rodziny królewskiej skupiają uwagę Brytyjczyków, ale nie tylko. W maju cały świat żył ślubem księcia Harry’ego i Meghan Markle. Niespełna miesiąc wcześniej na świat przyszło trzecie Royal Baby - dziecko Kate i Williama. Dokładnie 23 kwietnia tego roku urodził się książę Louis Arthur Charles.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.