Modernizacja ulicy Zaborowskiej i budowa ul. Legionów w przyszłym roku

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
aleksander.radomski@polskapress.pl

Modernizacja ulicy Zaborowskiej i budowa ul. Legionów w przyszłym roku

aleksander.radomski@polskapress.pl

Modernizacja ulicy Zaborowskiej i najprawdopodobniej budowa ul. Legionów mogą się rozpocząć w przyszłym roku.

Kolejne domki lub bloki mają szansę wyrosnąć na osiedlu Niepodległości w Słupsku. Urząd miejski przygotowuje się do sprzedaży dużej nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Marii Zaborowskiej. Pierwsze prace geodezyjne są w toku i zakończą się najpewniej podziałem parceli na mniejsze części.

- Działki w tym miejscu dobrze się sprzedadzą ze względu na lokalizację i dobrą infrastrukturę osiedlową - ocenia Bogusław Dobkowski z PO, reprezentujący w radzie tę część miasta. - Pod warunkiem, że zaczniemy budować drogi. Kupujący muszą to widzieć w budżecie i w terenie.

Chodzi o wyczekiwaną modernizację dziurawej ulicy Zaborowskiej. Również o postulowaną budowę ronda u zbiegu ulicy Zauchy. Choć na razie nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym poprowadzi do wyłożonych płytami dróg, to docelowo ma być łącznikiem z nową trasą w kierunku Bierkowa i ma spiąć tę część miasta z al. 3 Maja. Na realizację od podstaw czeka też ul. Legionów Polskich, która połączy ring z rondem umownie nazwanym Zauchy. Kiedy skrzyżowanie i drogi powstaną, ułatwią znacząco dojazd do istniejących w pobliżu domów jednorodzinnych.

Zyskają na tym zarówno mieszkańcy, jak i deweloperzy oraz inwestorzy. Niewykluczone, że przełoży się to też na wzrost cen.

- Jestem po rozmowach z władzami miasta. Na 90 proc. inwestycja zostanie wpisana do przyszłorocznego budżetu. Bez tego może się okazać, że cały budżet nie zostanie zatwierdzony - licytuje Bogusław Dobkowski. - Dlaczego? Platforma ma dziewięć głosów w radzie. Prezydent o tym wie.

Ratusz informuje, że inwestycja będzie realizowana i została rozpisana na 2018 i 2019 rok. Projekty już są, a tylko na ulicę Zaborowskiej w Wieloletniej Prognozie Finansowej zapisano 2,7 miliona złotych. Jeśli faktycznie zostanie rozpoczęta, to przed kolejnymi wyborami samorządowymi.

aleksander.radomski@polskapress.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.