Morderczy mecz Radwańskiej. Przegrała [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Tomasz [email protected]

Agnieszka Radwańska nie wystąpi w ćwierćfinale Wimbledonu. Po morderczej walce przegrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkową.

Na pocieszenie pozostanie Radwańskiej mecz turnieju, jaki wczoraj rozegrały zawodniczki. Polka przegrała 2:6, 7:5, 7:9 po trzygodzinnej walce.

Od końca trzeciego seta Cibulkowa dosłownie słaniała się na nogach, kilka razy otrzymała od sędzi ostrzeżenie za opóźnianie gry, obu zawodniczkom skończyły się tzw. challenge, które mogą brać przy kontrowersyjnych piłkach. Z drugiej strony zaprezentowały tenis wszechstronny, w którym nie brakowało efektowych i zaskakujących akcji.

Radwańska wyciągnęła drugiego seta od 3:5, na początku trzeciego wydawało się, że przełamie rywalkę na 2:0, potem zmarnowała piłkę meczową, a sama wcześniej obroniła chyba takie cztery.

Słowaczka wykrzesała ostatnie siły, skracała grę, mocno atakowała i to ryzyko się opłaciło. Po wygranym meczu padła jak nieżywa na kort, a Radwańska wyglądała tak, jakby przed chwilą rozpoczęła to spotkanie.

Polka po raz 11. wzięła udział w Wimbledonie. Cztery lata temu dotarła do finału, a dwukrotnie - w 2013 i w poprzednim roku - odpadała rundę wcześniej. Na 1/8 finału zatrzymała się trzykrotnie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.