Myśliwi mogą już strzelać w bazie w Redzikowie

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Zbigniew Marecki

Myśliwi mogą już strzelać w bazie w Redzikowie

Zbigniew Marecki

Dwóch myśliwych pracujących w batalionie ochraniającym tarczę antyrakietową ma zgodę na odstrzał zwierząt zamkniętych na jej terenie.

Niedawno na wniosek dowódcy polskiej jednostki zgodę na odstrzał wydał Marian Wilczewski, łowczy okręgowy w Słupsku. Jak nam powiedział, przy okazji dowiedział się, że spośród ponad 130 zwierząt zamkniętych za ogrodzeniem kilka już odzyskało wolność.

- Jeden z dzików przedarł się przez ogrodzenie, które naruszył. Natomiast potężny jeleń przeskoczył je, korzystając z górki usypanej w pobliżu płotu. Kilka dzików odłowili i wypuścili na wolność Amerykanie. Dwa dziki utopiły się w wykopie, który wykonano na zlecenie Amerykanów. Natomiast w żaden sposób nie można było złapać zwierzyny płowej, czyli saren i jeleni. Dowiedziałem się też, że lisy, które również przebywają na tym terenie, raczej Amerykanom nie przeszkadzają - mówi łowczy Wilczewski.

Z kolei Dorota Urzyńska, słupska ekolożka, zrelacjonowała nam przebieg swojej rozmowy z pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, który podkreślił, że zwierzęta zamknięte na amerykańskim terenie są własnością Skarbu Państwa i powinny być przede wszystkim wyłapane.

- Chcemy być świadkami odławiania tych zwierząt, bo mamy sporo wątpliwości co do warunków, w jakich to będzie się działo. Jeśli zwierzęta są własnością Skarbu Państwa, to ich brutalne traktowanie można uznać za działanie na szkodę państwa, a wtedy sprawa może trafić do prokuratury - mówi Urzyńska.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.