MZK wdroży duże zmiany w cenniku

Czytaj dalej
Fot. Fot. Krzysztof Piotrkowski
Zbigniew Marecki

MZK wdroży duże zmiany w cenniku

Zbigniew Marecki

Słupscy radni zgodzili się, aby kara za jazdę na gapę w miejskiej komunikacji wynosiła 275 złotych. Ma obowiązywać od sierpnia

Zmiany, które podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Słupsku zatrwierdzili miejscy radni, dotyczyć będą przede wszystkim nowych cen biletów. Ich opis przedstawił nam Marcin Grzybiński z Zarzą-
du Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. Wynika z niego, że:
Bilety w cenie 2,50 i 1,25 zł będą również biletami czasowymi 30-minutowymi. Pasażer przy kontroli biletów deklaruje rodzaj biletu. Dotyczy to również karnetów.

Wyższą cenę będzie miał wyłącznie bilet na okaziciela: z 90 zł na 110 zł normalny oraz z 45 zł na 55 zł ulgowy.
Wprowadzono roczny bilet dla osób posiadających tytuł Dawca Przeszczepu lub Zasłużony Dawca Przeszczepu w cenie 50 zł.
Zmianie ulegają także obowiązujące obecnie warunki zakupu biletów przez Honorowych Dawców Krwi. Dla kobiet minimum oddanej krwi zmniejsza się z 18 litrów do 15 litrów, dla mężczyzn z 25 litrów do 18 litrów.

Zmianie ulega cena rocznego biletu dla Honorowych Dawców Krwi na 50 zł. Poza tym radni zgodzili się na zmiany w uprawnieniach do biletów ulgowych i przejazdów bezpłatnych:
Słupskie dzieci uzyskały uprawnienia do przejazdów bezpłatnych do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Osoby mające uprawnienia do renty rodzinnej nabywają prawo do przejazdów ulgowych.
Do przejazdów ulgowych nabywają prawa działacze opozycji antykomunistycznej oraz osoby represjonowane z powodów politycznych. W Słupsku takie uprawnienia dotychczas ma tylko 15 osób.

Radni zgodzili się także na darmową komunikację 1 listopada w dniu Wszystkich Świętych i 22 września w Dniu bez Samochodu.
Od 1 września dzieci i młodzież wraz z opiekunami w trakcie zorganizowanych wyjść z placówki oświatowej będą posiadać prawo do przejazdów bezpłatnych na podstawie zaświadczenia ze szkoły.

Zmiany w opłatach dodatkowych dla pasażerów podróżujących bez ważnego biletu:
Podwyższono opłatę za przejazd bez ważnego biletu do wysokości 275 zł, opłata może być zmniejszona o połowę do wysokości 137,50 zł w przypadku uiszczenia jej w ciągu siedmiu dni od daty jej wystawienia.
Opłata manipulacyjna wzrasta z 8 zł do 12 zł. Wszystkie te zmiany formalnie staną się prawem lokalnym po opublikowaniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym, co się stanie prawdopodobnie w sierpniu.

Zbigniew Marecki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.