Na alei Jana Pawła II we Włocławku na razie prace nie rozpoczną się

Czytaj dalej
Fot. agal
Małgorzata Goździalska

Na alei Jana Pawła II we Włocławku na razie prace nie rozpoczną się

Małgorzata Goździalska

Nie ma szans na to, żeby rozbudowa alei Jana Pawła II we Włocławku rozpoczęła się we wrześniu. Taki termin był brany opod uwagę, ale jeszcze nie ma zezwolenia na tę inwestycję.

Aleja Jana Pawła II jest od początku tego roku drogą wojewódzką. Ale nie spełnia standardów tego typu drogi i władze miasta zdecydowały, że będzie rozbudowana. Jak będzie wyglądała rozbudowa? Na odcinku leśnym od ronda Falbanka do azylu , jeśli chodzi o jezdnię, nic się nie zmieni. Pozostaną dwa pasy ruchu oraz pobocze utwardzone. Natomiast obok ścieżki rowerowej w lesie zostanie dobudowany chodnik. Będzie też zamontowane dodatkowe oświetlenie.

W dalszej części alei przewidziana jest budowa tzw. jezdni serwisowej. Na skrzyżowaniu z ul. Szkolną natomiast planowana jest budowa ronda. W rejonie stacji paliwowej ma być z kolei poszerzany pas jezdni. Zostanie wyodrębniony lewoskręt.

Rozpoczęcie rozbudowy alei było planowane na wrzesień. Ale już wiadomo, że w tym terminie prace nie rozpoczną się. Dalczego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.