Pinkus z Zielonej Góry

Na moje kiepełe: Hasło: Macierewicz do Legii Cudzoziemskiej!

Pinkus z Zielonej Góry

Ja nie chcę, ja nie chcę wydawać miliardów złotych z moich podatków na amerykańskie bazy dla Macierewicza! Niech on sobie sprowadza tych boys amerykańskich za własne pieniądze, bo czemu akurat za moje? I za pieniądze moich sąsiadów, normalnych obywateli?

Mnie stać na razie, żeby utrzymywać tę kupkę żołnierzy angielskich z pułku pancernego Kings Royal Hussars na poligonie w Żaganiu, którzy przyjeżdżają tu w ramach NATO na wspólne ćwiczenia.

I ja uważam, że to dosyć, i Wielka Brytania też uważa, że to jest dosyć i nie zamierza na stałe stacjonować w Polsce, i jest przeciwna budowie baz amerykańskich u nas.
Wszyscy w Europie są przeciwni budowie tych baz w Polsce. I Niemcy, i Rosjanie, i Francja, i Wielka Brytania, i nawet Księstwo Monaco.

A Macierewicz się uparł. Wywija tą swoją szabelką, że aż strach podejść, żeby nie skaleczył i wciąż domaga się kolejnych miliardów złotych na zakup coraz to nowego złomu amerykańskiego.
Może to i nie jest głupie, bo skupując ten złom, on nabywa doświadczenia. I jak wyleci z funkcji ministra obrony, to się zatrudni jako kierownik skupu złomu!

Nie on pierwszy się tak wyszkolił za nasze ciężkie pieniądze i teraz oni żyją jak pączki w maśle. Bo który to polityk u nas poniósł odpowiedzialność za narażenie kraju na miliardowe straty? Żaden nie poniósł kary nawet za milionowe przekręty i łapówki. Bo to była cichcem zalecana prywatna działalność gospodarcza.

A pieniądze państwowe? Państwowe czy społeczne, wiadomo, że są to pieniądze niczyje. I ten, co przy żłobie, to może się w nich tarzać do góry kopytami! I tarzali się.

Mój sąsiad, Karol, tarzał się natomiast po podłodze, jak usłyszał, że nasz pan prezydent Andrzej Duda da się po śmierci podzielić na części zamienne, czyli na przeszczepy.

Jak już Karola podniosłem z podłogi i podałem jemu ręcznik papierowy, żeby sobie obtarł zapłakane i zasmarkane oblicze, to on wyjęczał:
- Boże! Boże Ty mój! Miej litość nad nami, Polakami! Mamy dość jednego prezydenta w całości, to jeszcze mamy mieć w częściach?
- Se możesz prosić. Ja prosiłem, żeby tylko nie wystawiali premier Szydło na imprezy sportowe, i co? I PiS wystawił ją na wręczanie medali. I naród panią premier wygwizdał tak dokładnie, że jej rząd niedługo upadnie.

Pinkus z Zielonej Góry

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.