Na pielęgniarstwo lista już zamknięta

Czytaj dalej
Fot. Fot. łukasz capar
Monika Zacharzewska

Na pielęgniarstwo lista już zamknięta

Monika Zacharzewska

Najwięcej chętnych chce studiować na Akademii Pomorskiej pielęgniarstwo. Tu jest komplet kandydatów. Najmniej geografię.

Zakończył się pierwszy termin rekrutacji kandydatów na Akademię Pomorską w Słupsku, Dotąd na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia podania złożyło 750 kandydatów.

– Najwięcej na pielęgniarstwo – na ten kierunek na studiach pierwszego stopnia przyjęliśmy 67 osób. Wszystkich kandydatów, którzy spełnili warunki formalne, choć chętnych było prawie 80 – mówi Maja Możańska, zajmująca się rekrutacją na słupskiej Akademii Pomorskiej.

Akademia ciągle czeka też na akredytację ministerstwa, aby uruchomić od października studia pielęgniarskie drugiego stopnia. I tu na liście kontaktowej ma nazwiska prawie 80 osób, które są chętne, by taką naukę na AP jak najszybciej podjąć.
Pielęgniarstwo jest jedynym kierunkiem z 27 proponowanych przez akademię, na który rekrutację zakończono. Na pozostałe nabór trwa jeszcze do 
8 września.

– Popularne wśród kandydatów są również filologia angielska, pedagogika i edukacja muzyczna – mówi Maja Możańska z AP. – Natomiast najmniej chętnych zgłosiło dotąd chęć studiowania na geografii oraz na turystyce i rekreacji.

Natomiast kilka dni temu słupska uczelnia dostała informację, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wniosek uczelni o nadanie Wydziałowi Matematyczno-Przyrodniczemu uprawnień do prowadze-nia na kierunku informatyka 
kształcenia na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym i organizuje studia z programowania. Partnerami kierunku są firmy specjalizujące się w rozwoju nowych technologii – OptiNav, Macrologic SA, Kaliop Poland, Vitalex Engineering.

Od października uczelnia planuje też wprowadzić inne nowe kierunki, m.in. inżynierię środowiska czy cybernetykę społeczną. Zostaną one uruchomione po otrzymaniu akceptacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podobnie jak dietetyka.
Słupska uczelnia kształci studentów na 27 kierunkach, na ponad 100 specjalnościach na studiach pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia,

Punkt Rekrutacyjny uczelni działa przy ul. Bohaterów Westerplatte 64 na pierwszym piętrze od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.30.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.