Joanna Krężelewska

Na scenach i ekranach

Na scenach i ekranach
Joanna Krężelewska

Oto przegląd najciekawszych wydarzeń najbliższych dni.

W piątek, 27 października, o godz. 18.30 w Filharmonii Koszalińskiej będzie można wysłuchać koncertu „Ósmy cud świata”. Za pulpitem dyrygenckim stanie Stefan Johannes Walter. Usłyszymy sopranistkę Katarzynę Dondalską, solistą będzie skrzypek Maksym Dondalski. W programie m.in. uwertura do opery „Carmen” (George Bizet), IV Koncert skrzypcowy cz. 2 (Niccolò Paganini), aria Olympii z opery „Opowieści Hoffmana” i Kankan z operetki „Orfeusz w piekle” (Jacques Offenbach). Bilety: 26-36 zł.

Na scenie

W piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym będzie można zobaczyć muzyczny spektakl „Czekamy na sygnał”. To opowieść o trudnym doświadczeniu pokoleniowym dzisiejszych pięćdziesięciolatków. W latach 80. towarzyszyła im muzyka punkowa i alternatywna, która wykorzystując poetyckie teksty, odzwierciedlała wszystko, co działo się na ulicach. Rytmy i frazy zastępowały krzyk, formułowały deklaracje, dawały nadzieję. Bilety: 35-50 zł.

Na ekranie

Zarówno kino Kryterium, jak i Multikino przygotowały filmowe maratony dla tych, którzy lubią się bać.

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli legendarne coroczne święto horrorożerców tym razem odbędzie się w Multikinie w podwójnej wersji. Miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli do wyboru dwa mroczne maratony horrorów - jeden odbędzie się w ostatni piątek, a drugi w ostatnią sobotę października (27 i 28 października, godz. 22, bilety 25-35 zł). Wypełnią je najbardziej przerażające filmy grozy ostatnich miesięcy, w tym premiery i przedpremiery. W piątek w repertuarze dwie premiery: nowa część krwawej serii „Piła: dziedzictwo” i prequel serii o sadystycznym zabójcy „Leatherface”, a do tego tajemniczy dreszczowiec „Autopsja Jane Doe”. W sobotę na ekranie przedpremierowo „Slumber” i „Dead awale” oraz demoniczna „Baba Jaga” i postapokaliptyczny „To przychodzi po zmroku”.

Noc horrorów w kinie Kryterium rozpocznie się 31 października o godz. 22. Na ekranie „Krucyfiks” i „Ostatnia klątwa”. Bilety 15-20 zł.

Paryskie klimaty

W sobotę, 28 października, o godz. 19 w Teatrze Variete Muza przy ul. Morskiej 9 rozpocznie się rewia francuska Avenue des Champs-Élysées. - Tym razem zabierzemy państwa w niezwykłą taneczno-muzyczną podróż na Avenue des Champs-Élysées. W programie takie piosenki, jak: Paroles, Comment ça va, Lady Marmalade i inne - zapowiadają organizatorzy. Na scenie pojawią się soliści Studio Batuta Voices oraz tancerki Teatru Variete Muza. Bilety w cenie 30 zł i 40 zł. Po rewii rozpocznie się zabawa taneczna.

Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.