Na SOR od dzisiaj już inną drogą

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Monika Zacharzewska

Na SOR od dzisiaj już inną drogą

Monika Zacharzewska

Od dzisiaj na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz do stacji dializ i na OIOM nie dojdziesz już, wchodząc do szpitala głównym wejściem.

Prace budowlane w szpitalu, przygotowujące miejsce na
przeprowadzkę oddziałów ginekologiczno-położniczego 
i neonatologicznego z Ustki do Słupska, wkrótce się rozpoczną. Będą one w miejscu, gdzie dotąd mieściły się m.in. oddziały dermatologiczny i laryngologiczny. Ten pierwszy już został przeniesiony do
Ustki, a drugi trafi na parter w miejsce dotychczasowych poradni stomatologicznej i chirurgii dziecięcej.

Ze względu na planowane przebudowy od dzisiaj zamknięte będzie przejście parterem na Szpitalny Oddziała Ratunkowy, do stacji dializ, oddział nefrologiczny oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

– Na parterze rozpocznie się przebudowa pomieszczeń dotychczasowej poradni chirurgicznej dla dzieci oraz pomieszczeń biurowo-magazynowych. W związku z tym od 18 maja przejście od sklepu medycznego z budynku A do budynku C będzie zamknięte – informuje Elżbieta Gryko, rzeczniczka prasowa słupskiego szpitala.
– Do tych oddziałów będzie można wejść bocznym wejściem od strony budynku C.

Dziś od rana przed szpitalem, przy przystanku autobusowym, ma być ustawiona tablica informująca o zmianach.

– Tablica z mapką będzie miała wymiary metr na półtora, więc nikt nie powinien jej przeoczyć – mówi Marcin Kuchmacz, dyrektor ds. technicznych szpitala. – Ponadto przy schodach stanie tzw. po-tykacz przypominający o zmianach, a na chodniku już wymalowaliśmy strzałki wskazujące nową drogę na SOR.Dodatkowo na estakadzie przy wjeździe na SOR też pojawi się siedmiometrowa tablica informująca, z której strony jest wejście na ten oddział.

– Jeśli mimo to ktoś wejdzie głównym wejściem, by dostać się na oddziały w budynku C, zostanie tam przepuszczony korytarzem na piętrze. Chcemy jednak, by pacjenci już obeznali się z nowymi rozwiązaniami – mówi Marcin Kuchmacz.

Poradnia stomatologiczna z budynku A przeniesiona została do budynku B: na część powierzchni zajmowanej dotychczas przez aptekę szpitalną. Wejście do poradni znajduje się z zewnątrz od szczytu budynku B. Od strony wejścia głównego należy kierować się chodnikiem w lewo wzdłuż ogrodzenia do
oznaczonej tablicą „Poradnie stomatologiczne” furtki, następnie prosto do drugiego budynku po prawej. Poradnia Chirurgii Dziecięcej przeniesiona została z parteru budynku A do budynku B na pierwsze piętro.

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.