Na ul. Szczecińskiej w Słupsku kierowcy chcą lewoskrętów

Kierowca proponuje korektę układu sygnalizacji świetlnej Fot. Fot. Łukasz Capar Kierowca proponuje korektę układu sygnalizacji świetlnej

- Na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej, Małcużyńskiego i Kossaka bardzo trudno skręcić w lewo. Byłoby łatwiej i bezpieczniej, gdyby powstały tam lewoskręty - twierdzi nasz czytelnik.

Pan Andrzej mieszka na osiedlu Niepodległości. Każdego dnia przejeżdża ul. Małcużyńskiego, gdzie skręca w lewo, w ul. Szczecińską. Zdaniem mężczyzny, to jedno z najtrudniejszych skrzyżowań w mieście.

- Ulica Szczecińska jest główna, nic więc dziwnego, że dla tych, którzy nią jadą, światła zielone świecą się długo. Problem jednak, jeśli chce się wjechać w ulicę Szczecińską z bocznej i skręcić w lewo- mówi pan Andrzej. - Wyjeżdżając z ulicy Małcużyńskiego, kierowcy mają zielone światło tylko przez kilkanaście sekund. Jeśli chcą pojechać prosto lub skręcić w prawo, nie mają z tym problemów. Gorzej z tymi, którzy chcą skręcić w lewo i pojechać w kierunku centrum. Wówczas muszą ustąpić pierwszeństwa tym, którzy jadą od strony ulicy Kossaka. To trwa czasem tak długo, że kierowcy poruszają się już na czerwonym świetle i stwarzają dla innych sytuacje niebezpieczne.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.