Lucyna Makowska

Napaść z kastetem na dłoni

Lucyna Makowska

Nawet osiem lat może spędzić za kratkami 18-latek , który zaatakował przechodnia. Zagrożenie karą byłoby niższe, gdyby nie użył kastetu.

W sobotę przy ul. Leśnej dwóch młodych oprychów pobiło dotkliwie mężczyznę. Zadawali mu ciosy w twarz i kopali po całym ciele. Z relacji pobitego mężczyzny wynikało, że jeden z napastników miał na ręce kastet. Mundurowi zaalarmowani o zajściu już po kilkudziesięciu minutach namierzyli sprawców. Okazali się nimi 18-letni mieszkaniec Żar i jego niepełnoletni kompan. Obu zatrzymali do przesłuchania.

Pierwszy z nich usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci kastetu, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór i poręczenie majątkowe. Nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Posiadanie kastetu bez pozwolenia jest zabronione.

Zgodnie z ustawą o broni i amunicji, kastet traktowany jest jako broń biała -narzędzie i urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, na które wymagane jest pozwolenie.

Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.