Andrzej Flügel

Nasi występowali na sportowych arenach

Lubuszanie brali udział w ogólnopolskich zawodach odnosząc szereg sukcesów. Oto meldunki ze sportowych aren.

Kick boxing: Mocne debiuty i doświadczenia

W tegorocznej edycji Muszynianka Cup wystartowało siedmioro zawodników SKF Boksing Zielona Góra. Adrian Tomala (kat. pon. 47 kg), debiutant wśród kadetów młodszych zdobył dwa złote medale w formułach kick light i light contact. Złoty medal w tej drugiej formule wśród kadetów starszych wywalczył Jakub Zimoch (kat. pon. 69 kg), a w kick light uplasował się na trzeciej pozycji i zdobył brąz. Dwa srebrne medale z Nowego Sącza przywiózł Kacper Łokietek (kat. pon. 52 kg), podobnie jak juniorka Julia Halicka. Srebro (l.c.) i brąz (k.l.) wywalczył Przemysław Kalisz w gronie kadetów starszych w kat. pon. 57 kg. W tej samej kategorii brązowy medal (l.c.) zdobył Igor Sikora. W gronie juniorów zadebiutował Borys Jackowski w kat. pon. 79 kg i zdobył srebro. (KUBA)

Szachy: Zielony Mat zakończył rozgrywki

W Zielonej Górze zakończono III edycję Szachowej Ligi Szkół Podstawowych „Zielony Mat”. Rozegrano cztery turnieje, w których mogli uczestniczyć młodzi zawodnicy w wieku do 13 lat. W całym cyklu sklasyfikowano aż 136 uczniów z ponad 20 szkół podstawowych.

Wśród chłopców zwyciężył Marcin Poźniak (SP-21 Zielona Góra) przed Mateuszem Górkiewiczem (SP-1 Zielona Góra) i Mikołajem Monczakiem (SP-7 Zielona Góra). Wśród dziewcząt tryumfowała Paulina Raczykowska (SP-2 Kożuchów) przed Marią Karłyk (SP-22 Zielona Góra) i Katarzyną Krzystoń (Społeczna SP Żary). W klasyfikacji szkół zwyciężyła SP - przed SP-11 i SP-7.

Karate: Zielonogórzanie wrócili z medalami

W Gdańsku odbył się Puchar Polski karate kyokushin. W zawodach uczestniczyli seniorzy, juniorzy młodsi oraz kadeci z ponad 50 ośrodków w liczbie 330 osób. Podopieczni sensei Eliasza Madeja Mariusz Cielepy z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate w konkurencji kumite wywalczyli pięć medali zajmując trzeciej miejsce w kwalifikacji drużynowej. Medale dla Zielonej Góry wywalczyli: Tomasz Madej - złoto senior 75 kg, Erwin Pękala - srebro junior + 75kg, Kamil Mrozowski - srebro kadet, młodzik 65 kg, Marek Madej - brąz senior 70 kg i Joanna Kalinowska - brąz senior - 60 kg. Wyróżnił się Tomasz Madej, który swoje walki finałowe i półfinałowe wygrał przed czasem. (FLIG)

Archiwum klubu Zielonogórscy karatecy w komplecie po zawodach w Gdańsku

Warcaby: Wyłonili mistrza w „stupolówce”

W Gorzowie zostały rozegrane otwarte mistrzostwa miasta w warcabach stupolowych. Oto najlepsi: 1. Łukasz Skórecki - 18 pkt., 2. Leszek Liwak - 13, 3. Andrzej Procek - 12. Uczestniczyło 18 osób. (pat)

Zapasy: Dwa razy na podium w mocnym turnieju

W Czarnym Borze odbyły się dwie imprezy międzynarodowe. W Pucharze Polski seniorek i juniorek nie było Lubu-szanek, natomiast w turnieju open dzieci i kadetek nasz region reprezentowały zawodniczki Agrosu Żary. W kat. do 28 kg drugie miejsce zajęła Maja Majdańska, a jej osiągnięcie powtórzyła w kat. do 31 kg Nikola Drozdek. Z kolei Oliwia Charchalis była siódma w kat. do 44 kg. (pat)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.