Aneta Radziejowska

Nauczyciel z pistoletem ma obronić uczniów. A jeśli on zacznie strzelać!?

Lutowa masakra w Parkland była trzecią największą tragedią szkolną w Stanach Zjednoczonych Fot. Twitter/Brian Walker Lutowa masakra w Parkland była trzecią największą tragedią szkolną w Stanach Zjednoczonych
Aneta Radziejowska

Korespondencja z USA. W amerykańskich szkołach średnio raz w tygodniu dochodzi do incydentu z udziałem broni. Zazwyczaj wydarzenia te trafiają jedynie do prasy lokalnej, chyba że dochodzi do tragedii. Jak niedawno w szkole w Parkland, na Florydzie, gdzie były uczeń zabił 17 osób.

Od tego fatalnego dnia nie upłynął nawet miesiąc, a już zgłoszono 40 przypadków nastolatków zapowiadających w mediach społecznościowych, że zrobią to samo. Dwunastu uczniów zostało aresztowanych.

W stanie New Jersey aresztowano 10-latka, który rozesłał do nauczycieli i administracji szkoły maile z groźbami i planem zabicia kolegów.

13-latek ze szkoły w stanie Ohio wniósł do łazienki broń, amunicję i fajerwerki. W jego telefonie komórkowym znaleziono szczegółowy opis planowanej akcji ataku na kolegów i nauczycieli. Z jakiegoś powodu zrezygnował i wykonał jedynie ostatni punkt planu- zastrzelił się sam.

W stanie Georgia nauczyciel posiadający broń odmówił wpuszczenia uczniów do klasy, zabarykadował się i zaczął strzelać w okna. Nigdy wcześniej nie miał żadnych problemów w pracy...

Szkoła do wyburzenia

Uczniowie z Parkland wrócili już do szkoły. Mają zajęcia w innych miejscach, budynek, w którym odbyła się strzelanina jest ciągle zamknięty, podjęto decyzję, że ma zostać wyburzony. To ma pomóc uczniom i nauczycielom pozbyć się traumy.

Czytaj więcej:

 • Co stało się w Parkland
 • Jakie sa propozycje Prezydenta Trumpa
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aneta Radziejowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.