Zbigniew Marecki

Nauczycielka, która zgubiła ucznia odpowie dyscyplinarnie

Nauczycielka, która zgubiła ucznia odpowie dyscyplinarnie
Zbigniew Marecki

Nauczycielka, która zgubiła ucznia na wycieczce, odpowie dyscyplinarnie przed Komisją Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Wojewodzie Pomorskim

Jak informuje rzecznik wojewody pomorskiego, z takim wnioskiem 13 września wystąpiła Beata Sobańska-Zając, rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie pomorskim.

Przypomnijmy: czerwcowa wycieczka szkolna trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej STO w Słupsku do parku rozrywki w Darłowie skończyła się doniesieniem do Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Stało się tak, bo nauczycielka zapomniała zabrać z Darłowa jednego ze swoich uczniów, choć miała pod opieką jedynie kilkunaścioro dzieci.
Wkrótce po tym wydarzeniu nauczycielka straciła pracę, a oburzeni rodzice skierowali doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Słupsku, która przekazała je do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, bo to na terenie jej działalności doszło do tego wydarzenia. Ostatecznie postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.