Niech girlandy świecą nam przez cały rok

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski

Niech girlandy świecą nam przez cały rok

- Świąteczne oświetlenie na ulicy Nowobramskiej tworzy taki klimat, że powinno zostać na cały rok - twierdzi nasza czytelniczka.

Sprawa wraca co roku, gdy tylko na ul. Nowobramskiej pojawiają się girlandy. Wówczas mieszkańcy proponują, by oświetlenie pozostało na cały rok.

- W okresie świątecznym ulica Nowobramska wygląda pięknie, właśnie ze względu na girlandy. Oświetlenie nadaje jej klimat niemal bajkowy - mówi pani Teresa, mieszkanka starówki.

- Szkoda, że światełka są zdejmowane po świętach, choć zdarzało się, że wisiały przez cały rok. I teraz też powinno tak być. Na ulicy Nowobramskiej i w okolicy wciąż powstają nowe knajpki i restauracje. Warto podkreślić światełkami, jak piękny jest to zakątek.

Urzędnicy nie mówią pomysłowi „nie”, choć zanim powiedzą „tak”, sprawdzą, czy miasto stać na taki wydatek.

- Oświetlona ulica Nowobramska wygląda pięknie, ale musimy najpierw obliczyć, ile kosztuje jej dodatkowe oświetlenie - zapowiada Karolina Chalecka z biura prasowego prezydenta miasta. - Jeśli okaże się, że uda się znaleźć w budżecie pieniądze na ten cel, nie ma przeszkód, aby girlandy świeciły się przez cały rok.

Niezależnie od tego zamontowano oświetlenie bramy między ulicami Nowobramską i Bema. Tam kilka tygodni powstał mural z bohaterami przedstawień w Tęczy. Oświetlone będzie też przejście z ul. Bema na Stary Rynek, gdzie jest mural muzyczny.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.