Niemcy najlepsi w polskim Euro [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Dariusz [email protected]

Piłka ręczna//Sensacyjne rozstrzygnięcia w mistrzostwach Europy. Najlepszym graczem Raul Entrerrios//

Po piątkowych półfinałach długo nie było wiadomo, kto będzie rywalem Hiszpanów w finale i Chorwatów w spotkaniu o brązowy medal. Wszystko z powodu protestu Norwegów. Złożyli go, bo w końcówce przegranego meczu z Niemcami na boisku było ośmiu rywali, co jest niezgodne z przepisami. Jednak w sobotę, krótko przed tym jak protest miał być rozpatrywany, wycofali go.

Przez pierwszy kwadrans Niemcy kapitalnie grali w defensywie. Rzadko dopuszczali Hiszpanów do czystych pozycji rzutowych, a jeśli się to zdarzyło, to bronił Andreas Wolff. Pierwszą bramkę z gry dali sobie rzucić dopiero w 12. minucie. W tym czasie prowadzili już 7:2. Dopiero po zmianach w składzie Hiszpanie zaczęli grać lepiej w ataku i niwelować straty (8:5). Jednak końcówka pierwszej połowy znowu należała do Niemców, którzy prowadzili 4 bramkami (10:6).

Po przerwie niemieccy gracze kontynuowali świetną passę. Kompletnie odcięli hiszpańskich skrzydłowych, którzy wcześniej zdobywali większość. Ograniczyli też poczynania rozgrywających z Hiszpanii. Na dodatek świetnie spisywał się Wolff, który w pewnym momencie miał 57 procent skutecznych interwencji! W ataku kapitalnie zagrał Kai Haefner, który rzucił 7 goli.

Chorwaci w meczu o brązowy medal z Norwegami po 20 minutach wypracowali sobie 5-bramkową przewagę 11:5. Ich grę bardzo dobrze prowadził Domagoj Duvnjak, a w bramce świetnie spisywał się Ivan Stevanović. Norwegowie zagrali bardzo skutecznie po przerwie i w 40. minucie doprowadzili do remisu 17:17. Kolejne 10 minut to gra gol za gol. Ostatni fragment meczu należał go Chorwatów, którzy wygrali go 9:3.

Niemcy świętują zdobycie mistrzostwa świata. Foto Olimpik/x-news

W eliminacjach do mistrzostw świata 2017 we Francji Polska zagra z Holandią. Mecze zostaną rozegrane pomiędzy 10 a 16 czerwca. Biało-czerwoni będą gospodarzami pierwszego spotkania. Holendrzy byli rywalami Polaków w el. do ME 1998, el. do MŚ 2001, el. ME 2006, fazie play-off el. do ME 2008 oraz el. do ME 2014. Z dziewięciu rozegranych meczów Polacy wygrali osiem. Raz padł remis.

Jednak wcześniej musi zostać wybrany nowy trener reprezentacji, dla którego pierwszym testem będzie kwietniowy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janiero. Polacy zagrają ze Słowenią, Chile i wicemistrzem Afryki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.