Grzegorz Hilarecki

Nowa hala w 2020 roku

Nowa hala w 2020 roku
Grzegorz Hilarecki

Ratusz pokazał projekt koncepcji nowej hali i ujawnił planowany harmonogram tej inwestycji.

Projektanci z Pass Projektu przekazali miastu gotowy projekt koncepcji hali widowiskowo-sportowej, która ma powstać obok akwaparku. Władze miasta chcą najpierw dokończyć Trzy Fale. Mają one być oddane w październiku 2018 roku. Akwapark będzie połączony specjalnym łącznikiem z halą, by część pomieszczeń była wspólna (np. służące odnowie biologicznej, siłownie, itd).

Prezydent Robert Biedroń zapewnia: - Wybudujemy halę sportową tak, by nie generowała żadnych dodatkowych kosztów. Będzie skromnie, ale bardzo elegancko i w związku z realnymi potrzebami mieszkańców, a nie z marzeniami włodarzy.

Marek Biernacki, wiceprezydent miasta: - My koncepcję hali wypracowaliśmy razem z klubami sportowymi, szczególnie Czarnymi. Klub dołożył nam kilka ciekawych pomysłów. Byliśmy wspólnie z projektantami na hali w Gdyni. A jest przykładem hali funkcjonalnej, choć w naszym projekcie trochę poprawiliśmy.

Widownia ma mieć ponad 3 tysiące miejsc, a na imprezy, po dostawieniu siedzeń wejdzie nawet ok. 4 tysięcy osób. Będą funkcjonalne możliwości, np. rozkładania trybun, tak by tam powstała scena na koncerty. Boiska, bo to jednak gównie hala sportowa, bo taki jest wymóg dofinansowania z ministerstwa, zmieszczą się do wszystkich halowych dyscyplin.

Harmonogram budowy hali jest taki, że do marca 2017 będą gotowe projekty budowlane i wykonawcze, będzie pozwolenie na budowę i złożone dokumenty w ministerstwie o dofinansowanie. Miasto szacuje, że na halę wyda około 38 mln, w tym dofinansowanie z ministerstwa, pożyczka unijna z Jessici, i poszuka innych możliwych środków. VAT miasto odzyska. Ale najpierw na to musi się zgodzić rada. Budowa nie zacznie się przed 2018 rokiem, a koniec w 2020.

Grzegorz Hilarecki

Mieszkam w Słupsku i o nim piszę. Samorząd, inwestycje nie mają dla mnie tajemnic. Pasje mam trzy: rodzina, sport i historia. Nie cierpię polityki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gp24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.