Nowa pracownia i nowy film – plany biblioteki

Czytaj dalej
Fot. Łukasz capar
Zbigniew Marecki

Nowa pracownia i nowy film – plany biblioteki

Zbigniew Marecki

W bibliotece przy ul. Grodzkiej otwarto Pracownię Regionalną. Będzie współpracowała ze słupskim oddziałem Archiwum Państwowego.

W sobotę o nowych projektach Miejskiej Biblioteki Publicznej poinformowano podczas konferencji zorganizowanej z okazji otwarcia Pracowni Regionalnej, która łączy w sobie elementy pracowni naukowej i czytelni bibliotecznej.

– Głównym celem pracowni będzie gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie wydawnictw dotyczących nie tylko Słupska i regionu słupskiego, ale również Kaszub, Krainy w Kratę, Słowińskiego Parku Narodowego, Doliny Słupi, a w szerszej perspektywie także ogólnie województwa pomorskiego i częściowo zachodniopomorskiego – wyjaśniała Danuta Sroka, dyrektor MBP w Słupsku.
Przy okazji poinformowano o zbliżającej się modernizacji Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej, która da więcej możliwości osobom z niej korzystającym, oraz o nawiązaniu bliskiej współpracy ze słupskim oddziałem Archiwum Państwowego w Koszalinie, która ma zaowocować szerszym udostępnieniem jego zbiorów i nową publikacją o Słupsku.

Niedługo rozpoczną się także prace nad filmem dokumentalnym poświęconym por. Grzegorzowi Cydzikowi, ułanowi z 13. pułku ułanów w Nowej Wilejce koło Wilna, który w czasie walk z Niemcami wyróżniał się męstwem, a po wojnie przez wiele lat był związany ze Słupskie. Nad filmem, który będzie gotowy w listopadzie, pracować będzie 7-osobowa grupa uczniów szkół średnich. Wkrótce o tym przedsięwzięciu napiszemy więcej.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.