Nowe nawierzchnie i nowe chodniki

Czytaj dalej
Fot. Fot. um kępice
Wojciech Frelichowskiwojciech.frelichowski@gp24.pl

Nowe nawierzchnie i nowe chodniki

Wojciech Frelichowskiwojciech.frelichowski@gp24.pl

W gminie Kępice trwają remonty dróg i chodników. Nowa nawierzchnia pojawi się m.in. na drodze z Kępic do Warcina

Trwa remont odcinka drogi wojewódzkiej 208 na trasie Kępice - Warcino. Ten odcinek był już od wielu lat w fatalnym stanie. Kierowcy, aby uniknąć uszkodzenia opony lub zawieszenia, musieli znacznie ograniczać prędkość.

Niebawem po nowej drodze będą mogli jeździć mieszkańcy Żelic. Od kilku tygodni trwa tam całkowita przebudowa dotychczasowej drogi. Do tej pory do Żelic prowadziła droga leśna, przeciwpożarowa. Jej zarządcą są Lasy Państwowe. To jedyna droga komunikująca wieś z drogami publicznymi, po której odbywa się transport drewna i przemieszcza się sprzęt związany z gospodarką leśną. Była ona w bardzo złym stanie. Władze gminy próbowały pozyskać pieniądze na jej remont. Także Nadleśnictwo Warcino planowało jej modernizację. Zgodnie z zamierzeniami droga będzie wykonana z płyt betonowych.

Z Funduszu Leśnego na remont tej drogi pochodzić będzie prawie 1,3 mln zł, gmina Kępice jako wkład własny sfinansowała między innymi projekt budowlany oraz uzyskała pozwolenia na budowę umożliwiające realizację zadania.

Z kolei w Korzybiu porządnej nawierzchni doczeka się wreszcie ulica Kasztanowa.

- Na jej remont mieszkańcy Korzybia czekali od dawna. To jedna z ważniejszych ulic we wsi. Mam nadzieję, że będzie się prezentowała tak dobrze, jak ulica Długa - mówi Magdalena Gryko, burmistrz Kępic.

Kasztanowa jest realizowana jako inwestycja wspólna gminy Kępice i Nadleśnictwa Warcino. Prace będą kosztowały ok. 800 tys. zł. Roboty potrwają kilka miesięcy. Remont wykonuje firma Jereczek z Bytowa.

Pierwszy etap remontu chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 208 prowadzony był wiosną. Niedawno rozpoczął się drugi etap tej przebudowy. Polbruk na nową nawierzchnię oraz krawężniki przekazał Zarząd Dróg Wojewódzkich, prace finansuje samorząd.

Wojciech Frelichowskiwojciech.frelichowski@gp24.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.