Marzena Sutryk

Nowe ronda w Koszalinie. Pomysły na nazwy

Nowe rondo u zbiegu ul. Zwycięstwa - Stawisińskiego zostanie nazwane w drodze uchwały Fot. Radek Koleśnik Nowe rondo u zbiegu ul. Zwycięstwa - Stawisińskiego zostanie nazwane w drodze uchwały
Marzena Sutryk

Do ratusza wpłynął wniosek podpisany przez - jak to w piśmie określono - przedstawicieli środowisk patriotycznych. Chodzi o nazwę dla ronda.

Chodzi o zbieg ulic Zwycięstwa, Pileckiego, Stawisińskiego i Wojska Polskiego i nowe rondo, które w wakacje zostało w tym rejonie oddane do użytku.

Wnioskodawcy, o których mowa (na ich czele stoi Jan Kazimierz Adamczyk, zapewne kojarzony przez wielu mieszkańców jako kandydat na prezydenta miasta w ostatnich wyborach samorządowych), proponują, by nowe rondo nazwać imieniem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.