Nowy most na Odrze za cztery lata? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Czesław Wachnik
Czesław Wachnik

Nowy most na Odrze za cztery lata? [WIDEO]

Czesław Wachnik

Rozpoczęcie budowy mostu oraz obwodnic nastąpi najpewniej latem 2018 roku. Na razie inwestor czeka na oferty firm, które będą chciały zająć się inwestycją.

Mariusz Kruszyna z Zielonej Góry, którego spotkaliśmy, gdy czekał na prom w Milsku, by przewiózł go na drugą stronę Odry powiedział nam: - Dziś jadę do Wschowy. Niekiedy jadę przez Sulechów, ale dziś zaspałem i wybrałem prom. Cieszę się, że za kilka lat jednak most postanie. Wydaje się, że i tak czekamy zbyt długo.

Z zapowiadanej budowy mostu cieszył się także Kazimierz Biedrzyk. - Niekiedy w interesach jadę do Sławy. Pracuję bowiem w przemyśle mięsnym. Wiosną i latem nie jest może źle, ale najgorzej jest zimą. Wtedy muszę nadkładać kilkadziesiąt kilometrów. Dlatego most będzie tak ważny dla firm i turystów - przekonywał nasz rozmówca.

- Most wraz z drogą dojazdową o długości ponad 9 km ma być gotowy w 2021 roku, a może nawet wcześniej - zadeklarowała na wczorajszej konferencji prasowej obok przeprawy na Odrze w Milsku marszałek Elżbieta Polak. I dodała, że będzie to największa inwestycja na drogach wojewódzkich w powojennej historii regionu. Jej koszt szacuje się na około 110 mln zł.

Czytaj więcej 12 kwietnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.