Gabriela Bogaczyk

Nowy rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: Praca w szpitalu jest częścią mojego życia. Pozwala zderzyć się z rzeczywistością

Prof. Wojciech Załuska, nowy rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Fot. Uniwersytet Medyczny w Lublinie Prof. Wojciech Załuska, nowy rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Gabriela Bogaczyk

- W niedalekiej przyszłości chciałbym, aby powstał nowy budynek, coś w rodzaju „Serca naukowego Uniwersytetu” do celów naukowych. Taki ośrodek skupiałby rozproszone dotąd grupy badawcze zajmujące się podobną tematyką - mówi prof. Wojciech Załuska, rektor elekt Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

To była dosyć brudna kampania wyborcza na Uniwersytecie Medycznym (np. fałszywy mail z paszkwilem). Cieszy się pan, że już się skończyła?
Tak, cieszę się, że to już za nami. Choć nadal jestem negatywnie zdumiony, że takie rzeczy mają miejsce na uczelni wyższej. Pozostał pewien niesmak. Pojawiły się nieakademickie zachowania ze strony podszywających się osób, które bada intensywnie prokuratura. Nie możemy pozwolić sobie na takie standardy w warunkach akademickich. W kampanii należy w sposób elegancki używać argumentów i przekonywać do tego, co chce się zrobić.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Gabriela Bogaczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.