Nowy rozkład jazdy MZK nie każdemu pasuje

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Monika Zacharzewska

Nowy rozkład jazdy MZK nie każdemu pasuje

Monika Zacharzewska

Pasażerom miejskich autobusów w Słupsku nie odpowiadają nowe rozwiązania po zmianie rozkładu jazdy.

Po zmianie rozkładu jazdy miejskich autobusów w Słupsku, niektórzy pasażerowie skarżą się na utrudnienia. Pani Anna z osiedla Słowińskiego codziennie rano jeździ do pracy w Kobylnicy. Wcześniej zjeżdżała do centrum 18-ką i miała dość czasu by iść na ul. Wojska Polskiego i przesiąść się na piątkę.

- Teraz autobusy nie są skomunikowane. Nie zdążę przejść na piątkę z al. Sienkiewicza - mówi kobieta.

- Ponadto kto wpadł na pomysł, żeby tak zmienić trasę piątki? Nie zatrzymuje się ona już na ul. Jaracza i nie mogą nią dojechać do domu pomocy społecznej starsi ludzie. Nie jedzie ona już też Przemysłową, a zatrzymuje się przy ZIM-ie . Przywozi do pracy urzędników, a ci którzy pracują dalej, muszą iść kawał drogi.

Przyznaje ona, że interweniowała w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej, ale bezskutecznie. My też poprosiliśmy ZIM o wyjaśnienia.

- W przypadku przesiadki porannej z os. Słowińskiego proponuję skorzystać z linii nr 4 z przystanku Klonowa o 6.13. Linia nr 18 jest o 6.20 dlatego może to być czasami niewystarczające. Dlatego właśnie został ustalony kurs linii nr 4 o 6.13 jako uzupełniający. Dojazd na Sienkiewicza o 6.19, więc spokojnie można przesiąść się na linię nr 5 o godzinie 6.28 - zaleca Marcin Grzybiński, kierownik do spraw transportu w ZIM.

Te wyjaśnienia jednak nie zadowalają naszej czytelniczki, która woli jeździć 18-ką niż czwórką.

Natomiast wynik zmiany trasy linii nr 5 i 25 to postulat mieszkańców.

- Zgłaszali oni problem z odcięciem od komunikacji miejskiej rejonu ulic Drewnianej, Słowackiego, Moniuszki czy Rybackiej - mówi Marcin Grzybiński.

- Jednocześnie została poprawiona dostępność i dojście do instytucji zlokalizowanych w budynku Urzędu Wojewódzkiego. Rozkład linii nr 5 i 25 jest skorelowany z rozkładem linii nr 15 i na przystankach Jagiełły i Jana Pawła II komunikacja zapewniona jest średnio co 7,5 minuty. Do obsługi ulicy Jaracza została skierowana dodatkowa linii nr 7 na trasie os. Niepodległości – Hubalczyków.

Monika Zacharzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.