Zbigniew Marecki

Nowy sekretarz w Kobylnicy

Nowy sekretarz w Kobylnicy Fot. Urząd Gminy Kobylnica
Zbigniew Marecki

Od 1 czerwca w Urzędzie Gminy w Kobylnicy rozpocznie pracę nowy sekretarz gminy. Zostanie nim Maja Wawrowska, obecna dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

Nowe stanowisko obejmie w wyniku konkursu, w którym uczestniczyło siedmioro zainteresowanych.

– W wyniku testu i rozmowy kwalifikacyjnej pani Wawrowska okazała się najlepszym kandydatem na stanowisko sekretarza – mówi Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy.

Wawrowska zajmie stanowisko, z którego niedawno zrezygnował Sławomir Ziemianowicz, były starosta słupski. On także objął je w wyniku konkursu. Jak się dowiedzieliśmy, teraz Ziemianowicz pełni obowiązki kanclerza w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Tymczasem informacja o tym, że dyrektor Wawrowska odchodzi ze słupskiego ratusza, wywołała spore poruszenie wśród miejskich radnych.

– To już kolejne odejście osoby zajmującej dyrektorskie stanowisko z naszego magistratu.

To efekt traktowania przez prezydenta magistratu jak korporacji. Przeprowadzana przez pana Biedronia restrukturyzacja nie przyniosła nic dobrego. Przykładem tego zjawiska jest zniszczenie działu informatycznego, co powoduje, że ostatnio dość często pracownicy magistratu nie mogą pracować, bo nie działa system komputerowy – ocenia radny Tadeusz Bobrowski z PiS. On bardzo ceni wiedzę i działalność dyrektor Wawrowskiej, ale uważa, że coś musiało nie grać między nią a jej bezpośrednim przełożonym.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.