Ryszard Warta

O czym ćwierkają wróbelki [Kronika Toruńska]

„Polowanie na Snarka” w Legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej według scenariusza, w scenografii i reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego.  Co pokaże Fot. Polska Press „Polowanie na Snarka” w Legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej według scenariusza, w scenografii i reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego. Co pokaże gdańska Opera pod jego kierownictwem?
Ryszard Warta

Ruch proszę państwa w kadrach zgoła nie typowy jak na wakacyjne spowolnienie. I wcale nie mam tu na myśli Ministerstwa Sprawiedliwości.

Oto za dni kilka, z końcem sierpnia Romuald Wicza-Pokojski zakończy trwającą od lata zeszłego roku pracę na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Jednakże wróbelki nad Motławą oraz nad Szeroką ćwierkają śpiewnie, że Pokojski raczej miejsca pracy nie zmieni, bo marszałek pomorski, Mieczysław Struk mianuje go na już „pełnowymiarowego” dyrektora znanej trójmiejskiej sceny, na czteroletnią kadencje.

A przypomnieć tu warto, że to ten sam Romuald Wicza-Pokojski, który zdaniem specjalistów od kultury z innego urzędu marszałkowskiego, naszego, kujawsko-pomorskiego - nie nadawał się na dyrektora teatru im. Horzycy w Toruniu, wokół czego trzy lata temu - jak pamiętamy - wybuchła dzika awantura, bo konkurs Wicza-Pokojski wygrał, ale urząd konkurs unieważnił. Wychodzi na to, że z korzyścią dla gdańskiej opery.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.